Kaip name įsirengti drenažo sistemą?  

Jeigu savo namą statote ten, kur gruntinis vanduo yra gana aukštai, aplink pastatą būtina įrengti drenažą, kuris galėtų tą vandenį surinkti ir nusausinti visą teritoriją. Tokiu būdu apsaugosite savo rūsį ir namo pamatus nuo nereikalingo vandens pertekliaus. Labai dažnai dėl drėgmės pertekliaus susiduriama su problemomis, kurios kenkia po žeme esančiai namo daliai: rūsiui, požeminiam garažui, pamatams. Jeigu matote, kad kieme esančioje duobėje labai ilgai laikosi susikaupęs vanduo, nebūtinai turite įtarti, kad gruntinis vanduo yra aukštai. Taip gali nutikti ir dėl kitų dalykų, pavyzdžiui nepralaidžios grunto sandaros.

siurbliaiDėl labai drėgnos žemės gali sunkiai prigyti ar prigiję supūti dauguma medžių ir vaismedžių. Didelės drėgmės nepakelia obelys, vyšnios, slyvos. Jeigu pastebėjote, kad aplink namą augantiems medžiams ir krūmams lupasi žievė, sausėja šakos, ar ant kamieno atsiranda pelėsis, galite įtarti per didelį drėgmės kiekį dirvoje. Tokių atveju kuo greičiau įsirenkite drenažą.

Patyrę profesionalai jums ne tik patars, kaip įsirengti drenažo sistemą, bet ir kokie drenažo siurbliai tinkamiausi, kaip izoliuoti pamatus, atnaujinti lietaus nuotekų, paviršinio vandens surinkimo bei nuvedimo sistemas. Kai visa tai sujungsite į vientisą sistemą, tuomet tikrai ilgam laikui būsite puikiai apsisaugojęs nuo gruntinio vandens keliamų pavojų.

Nepamirškite, kad visai drenažo sistemai neretai pakenkia medžių ir krūmų šaknys. Siekiant to išvengti rekomenduojama naudoti skaldos ar akmens anglies šlako sluoksnį, bent 5 cm po vamzdžiu ir apie 10 cm virš jo. Sistemą eksploatuojant sudėtingomis sąlygomis reikėtų ją išvalyti kas 5–10 metų. Jeigu drenažo vamzdžiai transportuojami neigiamoje temperatūroje, būtina būti labai atsargiems, kadangi jie tampa itin trapūs.

Kalbant apie drenažinius siurblius, reikėtų paminėti, kad jie apsaugo visą drenažo sistemą nuo nuosėdų kaupimosi jas išpumpuodami su terpe. Tokiu būdu sumažinamos išlaidos bei sutaupoma laiko, kurį reikėtų skirti reguliariam šachtos valymui. Galingi ir patogūs drenažo siurbliai yra nepakeičiami per potvynius, taip pat valant tvenkinius ar baseinus. Skiriamos dvi siurblių rūšys: panardinami siurbliai švariam vandeniui ir nešvariam. Panardinami drenažo siurbliai švariam vandeniui įsijungia iš karto vos tik gauna kontaktą su vandeniu ir jį greitai išpumpuoja, palikdami grindis vos vos drėgnas. Apsauginis filtras, pagamintas iš nerūdijančio plieno, apsaugo kad didelės šiukšlės nepatektų į  siurblį. Panardinami siurbliai nešvariam vandeniui gali susitvarkyti net su 30 mm dydžio purvu ir šiukšlėmis. Jie per valandą gali perpumpuoti net 18 tonų vandens. Kalbant apie eksploatavimo trukmę, panardinamieji siurbliai nešvariam vandeniui, kurie naudojami siurblių prieduobėse, į kuriuos patenka vanduo iš skalbimo mašinų, taip pat ir muilinas vanduo iš vonių ar dušų, tarnauja trumpiau nei švariam vandeniui skirti siurbliai, dėl daugybės nuosėdų. Jos dažniausiai kaupiasi kanalizacijos šachtoje, sudaro dumblo kamščius ir skleidžia nemalonų kvapą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *