Butai Vilniuje: nuomotis ar imti paskolą ir pirkti?

butai VilniujeButai Vilniuje išties nėra pigūs, todėl dažnas susimąsto ar jo finansinės galimybės leidžia įsigyti nuosavą būstą. Ar bankas duos paskolą, o gal užtrenks duris tiesiai prieš nosį? O gal geriau nuomotis ir gyventi laisvai, neprisirišus prie vienos gyvenamosios vietos? Juk į Lietuvą atkeliauja vakarietiška mada, kai nuomotis būtą populiariau, nei pirkti. Tokie ir panašūs klausimai šauna į galvą tikrai ne vienam žmogui, kuris pradeda galvoti apie savo ateitį, planuoja kurti šeimą ar tiesiog pasiilgo stabilumo.

Būsto nuoma – gyvenimas „ant lagamino“

Yra išties nemaža dalis žmonių, kurie negali nustygti vienoje vietoje, jiems nuolatos reikia permainų ir sėslus gyvenimo būdas yra nepriimtinas. Tokiu atveju nuomojami butai Vilniuje yra išties neprastas pasirinkimas, tačiau tai bene vienintelis nuomos pliusas. Kas gyvena arba gyveno nuomotame bute, puikiai žino tą nestabilumo jausmą, kai neaišku, kada būsto šeimininkai sugalvos nebenuomoti buto ir paprašys išsikraustyti. O ką jau kalbėti apie tai, kad tikrai ne visi nuomotojai gerbia nuomininkų privatumą ir nesikiša į asmeninį gyvenimą. Nuomojamas būstas tarsi loterija – arba pasiseks, arba ne.

Butai Vilniuje – pirkti ar nepirkti?

Butai Vilniuje turi gana didelį minusą – aukštą kainą, tačiau lietuviai – realistų tauta, daugelis supranta, kad ateityje neturės tiek santaupų, kad nusipirktų butą be banko paskolos. O ten, kur yra naudojami skolinti pinigai, yra ir dideli finansiniai įsipareigojimai bei atsakomybė, kuri išties gąsdina jaunus žmones. Kita vertus, tvarkingai mokant visas paskolos įmokas, galiausiai būstas taps nuosavas. Be to, verta pastebėti, kad dažnai paskolos už būstą įmoka būna mažesnė už buto nuomos kaina.  Tad iš principo, mokėdami paskolą bankui, sutaupote ir mokate už savo užtikrintą ir stabilią gyvenamąją vietą.

Galiausiai, reikia atminti, kad nuosavame bute galima, neatsiklausiant leidimo,  daryti remontą, pakeisti baldus, turėti augintinių, nes daugelis nuomojamo buto šeimininkų to neleidžia. Taigi, imant paskolą, įsipareigojama bankui gana ilgus metus mokėti paskolos įmokas, tačiau tuo pačiu investuojama į patogų gyvenimą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *