Paskolos internetu

paskolos internetuDar nė nepradėjus studijuoti abiturientų galvose sukasi ne tik pasiruošimai egzaminams ar spėlionės apie būsimą specialybę, bet ir paskolos. Studijų kainai esant svarbiu kriterijumi norint nuspręsti, ką studijuoti, verta pagalvoti ir apie paskolos studentams. Jų irgi būna nevienodų: skiriasi sąlygos studijuojant užsienyje ir Lietuvoje, taip pat verta pagalvoti, ar paskolos internetu už studijas bus įmanomos išmokėti įgijus specialybę ir dirbant. Taigi paskolos nuo 18 metų arba netgi dar anksčiau jau tampa mūsų gyvenimo dalimi. Kaip sėkmingai susitvarkyti su finansiniais įsipareigojimais ir nepakliūti į skolas? Kaip atsakingai žiūrėti į savo pirkinius ir investicijas?

Yra senas posakis, kad norint būti sėkmingu bankininku, reikia laikytis trijų taisyklių: pirma, neskolinti pinigų žmogui, kuris nieko neturi; antra, neskolinti pinigų žmogui, kuriam jų labai reikia; ir trečia – neskolinti savo pinigų. Jei prašai paskolos banke, gali būti tikras, kad bus laikomasi trečiosios taisyklės: banko direktorius juk neišima pinigų iš savo kišenės. O kaip su kitomis dviem taisyklėmis?

Perskaičius tokias paskolų reklamas kaip „paskolos internetu visa para“ atrodo, kad pirmosios taisyklės – neskolink tam, kuris nieko neturi – jau nebesilaikoma. Juk „internetas nežino, ar tu esi šuo“ (Peterio Steinerio karikatūros tekstas). Tačiau tai – ne visiškai tiesa. Niekas nenori dalinti pinigų dykai, todėl bankai ir kreditoriai privalo turėti kažkokią garantiją, jog pinigai bus grąžinti. Paprastai reikalaujama, jog besiskolinantysis turėtų pastovią darbovietę ir nuolatinę gyvenamąją vietą. Dar viena galimybė – paskolos su uzstatu. Čia galima prisiminti dar vieną posakį: „Jei tu skolingas bankui šimtą dolerių, tai tavo bėda. Jei tu skolingas bankui šimtą milijonų dolerių, tai banko bėda“.

Kaipgi su antrąja taisykle – neskolinti pinigų žmogui, kuriam jų labai reikia? Galima sakyti, jog šis principas visai negalioja: juk niekas nesiskolina pinigų, jei jų nereikia! Kita vertus, galbūt čia turimos omenyje ne būsto paskolos ar kiti nuoseklūs finansiniai įsipareigojimai. Labai skubus didelės sumos pasiskolinimas gali reikšti, kad žmogus sprendimo (taigi ir savo finansinių galimybių) gerai neapgalvojo arba kad ši paskola – skubus būdas atsikratyti kokios nors dar didesnės skolos.

Taigi paskolos  kartais reiškia ne tik išsigelbėjimą iš finansinių sunkumų, bet ir įklimpimą į skolas. Tai galima pastebėti net ir europiniu mastu: štai vienas netikrų naujienų portalas „paskelbė“, jog Graikija pagamino didelį medinį arklį ir atvežė jį į Briuselį padovanoti Europos Sąjungai, kad anuliuotų Graikijos skolas. Ką daryti, kad paskolos eurais netaptų europinio masto skolomis, t.y.kaip susitvarkyti asmeninį biudžetą? Pirmasis patarimas įsiskolinusiems: atsisakyti kredito ir gyventi tik iš grynųjų pinigų. Taip geriau matosi, kiek pinigų išleidžiama ir išvengiama klimpimo į dar didesnes skolas. Jei turite daugiau negu vieną paskolą, derėtų nusistatyti prioretetus: tą, kurios palūkanų norma didžiausia, stenkitės išmokėti pirmą. Na ir žinoma, gyvenkite taupiau.

Paskolos, prasidėjusios nuo „studentiškų“, tampa paskolos dirbantiems, augant darbo patirčiai ir didėjant gyvenimo stabilumui galėsite pasiskolinti vis daugiau pinigų. Gyvenamąją vietą galite susirasti su paskolos bustui pagalba, o įvykdyti seną svajonę ir pradėti verslą – padedami paskolos verslui. Tačiau net ir įsigijus viską, ko trokštate, nedera pamiršti paprasto fakto, kuris atrodė sunkiai suvokiamas vaikystėje, bet nepaneigiamas dabar: turtingas žmogus – nebūtinai tas, kuris maudosi piniguose, bet būtinai tas, kuris neturi skolų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *