Pramoninių grindų įrengimas: svarbiausi etapai

pramoninių grindų įrengimasPramoninių grindų naudojimo sritis labai plati. Ypatingai vertinamos betoninės pramoninės grindys, pasižyminčios aukštu atsparumu mechaninėms ir dinaminėms apkrovoms, puikiomis eksploatavimo savybėmis, ilgaamžiškumu ir lengva priežiūra. Pramoninių grindų įrengimas atliekamas statant ir rekonstruojant įvairaus pobūdžio objektus, pvz., sandėlius, dirbtuves, gamyklų ir fabrikų cechus, prekybos sales, transporto stoteles, sporto aikšteles ir t. t.

Pramoninėms grindims keliami itin aukšti reikalavimai, todėl jos atitinka net ir išrankiausių klientų poreikius – šios grindys išsiskiria stulbinančiu cheminiu atsparumu ir pasižymi puikiomis mechaninėmis savybėmis. Patalpose, kuriose eksploatuojamos minėtosios grindys, pavyksta išvengti mikrofloros užsiveisimo. Be to, pramoninės grindys puikiai sugeria garsą, yra ilgaamžės ir nedulka, jos nedegios ir atsparios dėvėjimuisi, smūginėms ir vibracinėms apkrovoms.

Pramoninių grindų įrengimas turėtų būti patikėtas šios srities profesionalams, gebantiems užtikrinti kokybišką rezultatą. Šiandieninės technologijos leidžia įrengti tiek įprastas pramonines grindis su deformacinėmis siūlėmis, tiek taikyti pažangiausias besiūles technologijas, kuomet itin dideli grindų plotai yra įrengiami naudojant kelis specialius konstrukcinius sujungimus. Įgyvendinant minėtąją techniką, yra pagerinamos grindų eksploatacinės savybės, be to, akivaizdžiai sumažinamos priežiūrai skirtos išlaidos. Daugelis įmonių, užsiimančios pramoninių grindų įrengimu, gali pasiūlyti ir specialią dangą, atsparią tirpikliams, benzinui bei įvairaus tipo rūgštims. Specialiu užsakymu gaminamos grindys gali būti atsparios dilimui, drėgmei, ugniai, mechaniniam ir fiziniam poveikiui, sunkiasvorių mechanizmų vikšrams ir t.t.

Pradėjus betoninių pramoninių grindų įrengimo darbus, visų pirma atliekamas pagrindų patikrinimas. Šiame etape patikrinamas jau įrengto specialaus paruošiamojo sluoksnio, pagaminto iš smėlio, žvirgždo arba smėlio ir žvyro mišinio, sutankinimo koeficientas. Jei gauti duomenys atitinka išsikeltus tikslus, patiesiama speciali hidroizoliacinė plėvelė.

Antras žingsnis – armuotos betoninės dangos įrengimas. Šiame etape, atsižvelgus į numatytą projektą, yra paruošiamas specialus betono mišinys, kuris objekto teritorijoje yra išpilamas ant minėtosios hidroizoliacinės plėvelės ir paskirstomas reikiamu storiu. Suklotas betonas yra tolygiai išlyginamas ir specialiai sutankinamas, naudojant vibroliniuotę.

Atliktus betoninės dangos įrengimo darbus, tolygiai išbarstomas ir sulyginamas mineralinis sukietintojas. Ketvirtas žingsnis – mechaniškai atliekamas užtrynimas, kuriuo sukietinimui naudota medžiaga tvirtai sukabinama su betoniniu pagrindu. Grindų paviršiaus šlifavimas yra vykdomas numatytais laiko intervalais, atsižvelgiant į išorinius faktorius, pvz., aplinkos temperatūrą.

Iškart po mechaninio užtrynimo, atliekamas paviršiaus impregnavimas specialiomis priemonėmis. Paprastai impregnantas yra gaminamas iš akrilinės dervos tirpalo. Impregnuotas paviršius sulaiko drėgmę ir užtikrina tinkamą cheminę reakciją, vykstančią tarp betono ir naudoto kietintojo.

Vienas paskutiniųjų etapų – siūlių įrengimas. Nepamirškite, kad vykstant įvairaus tipo reakcijoms bei su temperatūros kitimu susijusiems procesams, betoninės dangos kietėjimo metu gali atsirasti pleišėjimai. Atlikus betono dangos įrengimo darbus, pirmąją savaitę bet koks gamybinis procesas yra draudžiamas – danga turi būti apsaugota nuo drėgmės, mechaninės trinties ir fizinių krūvių. Esant būtinybei, suklota danga galima vaikščioti, tačiau tą daryti reikėtų itin atsargiai. Minėtosios siūlės pramonės pastatuose yra užpildomos praėjus mėnesiui po grindų įrengimo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *