Grožėdamiesi fejerverkais atkreipiame dėmesį ne tik į didžiulį sprogimo garso ar pačių fejerverkų kiekį – daug įtakos bendram vaizdui turi ir spalvų gama. Dabar pasirinkimo gausa leidžia rinktis iš visų įmanomų spalvinių atspalvių, tačiau iki to gamintojams reikėjo nueiti ilgą kelią. Norint išgauti tam tikros spalvos fejerverkus, reikia pasitelkti ir chemijos mokslą, todėl šis procesas – itin sudėtingas, tačiau jau senais laikais žmonės pradėjo improvizuoti. Būtent jų dėka dabar galime džiaugtis įspūdingais ir spalvotais pirotechnikos gaminiais.
Ilgą laiką žiūrovams užtekdavo ir nespalvoto reginio, o geriausiu atveju netikėtai pavykdavo išgauti baltos ar raudonos spalvos vaizdą (kai kurie šaltiniai teigia, jog raudona spalva buvo panašesnė į oranžinę). Manoma, jog būtent italai turėjo įtakos fejerverkų raidai – tiems, kas domėjosi visa jų vystymosi istorija, žino, jog būtent šios šalies atstovai labiausiai susidomėjo kinų atrastais pirotechnikos stebuklais ir dėjo visas pastangas į jų tobulinimą. Spalvų poreikis atsirado dar Renesanso laikotarpiu, kuomet pirotechnikos gaminiais susidomėję asmenys ieškojo medžiagų, kurias sumaišius su paraku, danguje būtų galima išvysti naujus atspalvius. Pirmieji bandymai pasiteisino – panaudojus anglį ir metalo dulkes, sprogimai tapdavo sidabro ar net aukso spalvos.
Tuomet nuovokūs italai pradėjo ieškoti kitų metalų druskos ir stebėjo, kaip nuo to pasikeičia liepsnos spalva. Vario, kalcio, bario ir kitų elementų junginiai leido išgauti įvairius naujus atspalvius – atsirado raudoni, geltoni, violetiniai ir žali fejerverkai. Vis dėl to, daugiausiai darbo pirotechnikams tekdavo įdėti tuomet, kai norėjosi, jog fejerverkai būtų mėlynos arba žydros spalvos. Nei vienas iš metalų tokių spalvų išgauti negali, todėl daug sudėtingų cheminių formulių teko panaudoti, kol galiausiai buvo atrasti greičiausi ir paprasčiausi būdai pagaminti pageidaujamas spalvas, kurios iki šių dienų džiugina mūsų akis.
Fejerverkai gera kaina ir pirotechnikos meistrų išradingumu traukia kiekvieną, kuris neabejingas fantastiniams elementams ir mėgsta stebėti įspūdingus liepsnų pasirodymus – tūkstančius metų besitęsianti šių pirotechnikos gaminių istorija dabar leidžia žiūrovus nustebinti vis įstabesniais, ir svarbiausia – spalvotais fejerverkų pasirodymais su papildomais elementais.