Miegas – ne tik neatsiejama, bet ir labai svarbi gyvenimo dalis. Kai kas piktinasi, kad miegodami praleidžiame trečdalį gyvenimo, tačiau ilsimės juk ne veltui. Visgi laikui bėgant susidaro gana ilgos valandos, praleistos lovoje. O tai sufleruoja, kad turėtume atsakingai rinktis patalynę. Sutikite, jog svarbu, ant ko dedame galvą. Pagalves galima įsigyti įvairiose parduotuvėse, tačiau prieš perkant naują pravartu sukaupti šiokį tokį žinių bagažą.
Pirmiausia reikėtų paminėti, kad ir dabartinė pagalvė nebūtinai tobula. Nesunku atskirti, jei pagalvė per žema. Ar ranka vis linksta suteikti atramą galvai? Kitaip tariant, ar po galva ko nors trūksta? Jei taip, reikėtų aukštesnės pagalvės. Per aukšta pagalvė lemia kaklo skausmus, taip pat galimas tirpimas apie pečius. Na, o ieškant naujos atramos galvai svarbu atsižvelgti į mėgstamą gulėjimo poziciją. Jei atrodo patogiausia miegoti ant šono, verta pasižvalgyti kietesnės atramos. Jei gulatės ant nugaros, tuomet pagalvė neturėtų būti nei per kieta, nei per minkšta. Miegant ant pilvo reikės ieškoti minkštos.
Reikšmės turi ir kūno sudėjimas, konkrečiau, pečių plotis. Tegul konsultantas pataria teisingą dydį (tiesa, svarbu nepasiduoti vilionėms įsigyti tai, ko jums nereikia). Ant kokios pagalvės dėsite galvą, priklauso ir nuo čiužinio. Taisyklė paprasta – minkštas čiužinys derinamas su žema pagalve.
Toliau reikėtų pakalbėti apie užpildą. Gamintojai pagalves užpildo plunksnomis, porolonu, sintetiniu pluoštu… Purumu pasižymi žąsų plunksnos, tačiau kaina didesnė, nei, pavyzdžiui, pagalvių su ančių plunksnomis.
Poliesteriu užpildytos pagalvės taip pat minkštos. Viskas kaip ir gerai, tačiau išskalbus kartais vienoje kitoje vietoje atsiranda sukietėjimų. O štai poroloninis užpildas prisitaiko prie žmogaus – pagalvė transformuojasi priklausomai nuo galvos formos.
Užpildas taip pat gali būti augalinis. Tai ne tik ekologija ir geras oro pralaidumas, bet, deja, ir šiugždėjimas, neįspūdingas tarnavimo laikas.
Itin giriamos pagalvės su vilnos užpildu. Jos ilgaamžės ir puikios sveikatos požiūriu. Tačiau būtina pasirinkti kokybišką vilną, mat kitu atveju komfortas truks neilgai. Labai atsargiai į vilnones pagalves turėtų žiūrėti žmonės, kurie serga astma ar turi alergiją.
Yra ir kitokios rūšies užpildo, pavyzdžiui, bambuko pluošto. Šios vertinamos itin teigiamai. Bet kuriuo atveju pagalvė yra investicija į miegą. Naktį pailsime ateinančiai dienai. Po dienos darbų atsigulus norisi jausti komfortą. Kai patalynė pasirinkta tinkamai, atsipalaiduojama ir mėgaujamasi snūduriavimo būsena. Na, o jei dabar turima pagalvė kuo nors netenkina, atidžiai išsirinkus naują turėtų pasijusti teigiamas skirtumas.
Belieka palinkėti, kad nauja pagalvė suteiktų komfortą ir neatrodytų nei per kieta, nei per minkšta.