Atliekų išvežimas provincijoje

atlieku isvezimasAtliekų išvežimas – kiekvieno namo savininkų rūpestis. Jei mieste tai tapo norma, kaime vis dar atsiranda gudruolių, bandančių atliekas vežti į mišką ir jas ten palikti. Tokių laukia milžiniškos baudos už aplinkos teršimą ir dideli nemalonumai, dėl to atlieku isvezimas lieka vienintele teisinga ir saugia paslauga, galinčia sutvarkyti atliekas.

Atliekų isvezimas Telsiuose ar kitame provincijos mieste yra kur kas komplikuotesnis, nei didmiestyje, tačiau iš kitos pusės ir paprastesnis. Didžiuosiuose miestuose veikia ne viena bendrovė, užsiimanti šiukšlių išvežimu, tuo tarpu pasirinkimas nedideliuose miestuose yra kur kas mažesnis. Tai turi įtakos kainai. Štai pavyzdžiui atlieku isvezimas Taurageje 2016 metais kainuoja kiek daugiau, nei Vilniuje. Tuo tarpu atlieku isvezimas Mazeikiuose 2016 metais kainuoja dar brangiau, nei Tauragėje. Kodėl kainos tokios skirtingos?

  1. Kur daugiau statybų, ten pigesnis atlieku isvezimas. Tauragės mieste ir aplink jį vyksta kur kas daugiau statybų, nei nuošaliau esančiuose Mažeikiuose. Tačiau atliekų išvežimas Siauliuose yra kur kas reikalingesnis, nes ten statybų sektorius vystosi labai sparčiai.
  2. Atstumas iki sąvartyno yra labai svarbus. Paprastai sąvartynai yra rengiami toliau už miesto, kad juos būtų galima tinkamai valdyti ir prižiūrėti. Atlieku isvezimas Vilniaus raj. yra komplikuotas tuo, kad čia iki sąvartyno reikia važiuoti dešimti kilometrų. Tai padidina šiukšliavežių automobilių amortizaciją, kuro sąnaudas ir žmogiškųjų resursų poreikį (būtina dirbti 2 ar net 3 pamainomis).
  3. Konkurencinė aplinka – taip pat svarbus faktorius. Atliekų išvežimas Šiauliai yra pakankamai didelis poreikis, todėl šiame mieste veikia kelios bendrovės, kurios užsiima atliekomis. Vilniuje tokių bendrovių yra jau daugiau nei dešimt. Deja, jau minėtuose Mažeikiuose pasirinkimas labai nedidelis. Jei statybines atliekas dar atsiranda, kas išveža, tai komunalinių atliekų išvežėjus galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Kuo konkurencija didesnė, tuo kainos mažesnės. Ir atvirkščiai.
  4. Atlieku isvezimas dažniausiai atliekamas rytais. Kuo didesnis miestas, tuo daugiau laiko tai užima, o tai turi įtakos paslaugos kainai.

Atlieku isvezimas Panevezyje mažai kuo skiriasi nuo Šiaulių situacijos, todėl Aukštaitijos sostinėje veikia ne viena bendrovė, teikianti šias paslaugas. Reikia tik bandyti kalbėtis su visais.

Atlieku isvezimas Kaunas situacija keičiasi, nes čia kiekviena seniūnija gali sudaryti sutartis su vis kitais šiukšlių vežėjais. Taip gaunamos palankesnės sąlygos ir kainos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *