Auto nuoma – idealus sprendimas darbui komandiruotėje

auto nuomaKokiomis aplinkybėmis dirbantiems žmonėms reikalinga auto nuoma? Kelionėms, užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvą, pakeisti nuosavą remontuojamą automobilį ir, žinoma, darbui. Šiandien norėtume paanalizuoti, kokiomis aplinkybėmis automobiliai nuomojami darbui.

Situacija gali būti labai paprasta. Visoje Lietuvoje dirbanti įmonė mėnesiui išsiunčia vadybininką dirbti sakykime iš Vilniaus į Klaipėdą. Darbo metu jam reikės intensyviai važinėti po Klaipėdos regioną, bendrauti su partneriais, ieškoti naujų ir taip atlikti jam pavestas užduotis. Įmonė laisvo automobilio neturi, o darbuotojas savo nuosavą tikrai paliks ir taip be jo liksiančiai šeimai. Darbas yra darbas, šeima tai supranta, tačiau ne visada aukoti savo transportą yra tikslinga. Įmonė tada pasirūpina auto nuoma – parenkamas tinkamas darbui automobilis ir ieškoma per kelis automobilių nuomotojus geriausių sąlygų. Įmonė taip pat turi pasirūpinti kuru, bet čia mažiausia problema, nes didieji degalinių tinklai siūlo korteles, kurios nelabai riboja kuro kiekių. Reikia pravažinėti pilną baką per tris dienas – važinėk į sveikatą.

Auto nuoma versle yra gana dažnas atvejis, nes įmonės noriai pasirašo bendradarbiavimo sutartis ir derasi dėl palankesnės kainos.

Kartais iškyla situacijų, kai reikia nuomotis gana specifinį transportą. Pavyzdžiui, darbas žiemą kaimo vietovėse savaime diktuoja tam tikras sąlygas – reikia 4 ratais varomo visureigio, kurio nuoma yra brangesnė, nei kompaktiško miesto automobilio. Arba gali nutikti taip, kad į komandiruotę siunčiami keli darbuotojai, tad paprasčiau yra nuomotis ne du automobilius, o vienatūrį arba mikroautobusą. Aišku, šių automobilių nuomos kaina yra kiek didesnė, tačiau viskas juk priklauso nuo nuomos termino.

Niekam ne paslaptis, kad auto nuoma skaičiuojant vienos dienos kainą yra mažesnė, kai išsinuomojama 30 ir daugiau dienų. Būtina laiką planuoti ir atitinkamai derinti kainas. Kitas momentas, ar kainos skelbiamos su PVM. Jei jau su PVM, tai įmonei išlaidos sumažėja mažiausiai 21%. Automobilių nuoma didmiestyje yra nesudėtinga užduotis, nes čia yra daug šios paslaugos teikėjų, tačiau provincijoje jau kur kas sunkiau. Jei nuomojamasi ilgesniam laikui, tikrai verta nuomotis iš Vilniaus, o ne Prienų ar Vilkaviškio. Ir pasirinkimas didesnis, ir požiūris kitoks.

Svarbu, kad automobilis būtų patikimas ir atitiktų darbuotojo poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *