Įstabioji Vokietija: Hamburgas

Rathaus Hamburg

Hamburgas – antras pagal dydį Vokietijos miestas šiaurinėje šalies dalyje, turintis apie 1.8 milijono gyventojų. Hamburgas garsėja kaip turintis daugiau tiltų nei Anglija, Venecija ir Amsterdamas kartu sudėjus – viso 2500. Taip yra dėl didelio šio miesto ryšio su vandeniu: čia yra ir uostas, kuriuo visus metus be perstojo kursuoja laivai iš viso pasaulio, ir upės Elbė bei Alsteris, kuriose irkluoja profesionalūs sportininkai, mėgėjai arba įsimylėjėlių poros.

800 metų senumo Hamburgo uostas (vienas didžiausių uostų pasaulyje) tarp 1850 ir 1939 metų pakeitė daugelio žmonių gyvenimus: iš viso apie 5 milijonai žmonių iš Hamburgo uosto pasiekė Naująjį pasaulį.

Jei ne Hamburgas, Vokietija greičiausiai skendėtų informacinėje nežinioje, nes šiame mieste įsikūrusi didžioji dalis šalies naujienų ir informacijos sklaidos stočių. Tai suteikia Hamburgui ir vieno turtingiausių miestų statusą.

Vokietija žinoma kaip kultūros ir meno meka, o tai tik patvirtina Hamburgas, kuriame apstu muziejų bei meno galerijų. Taip pat neatsilieka ir naktinis gyvenimas – Hamburge įsikūręs žymusis Reeperbahn rajonas, kuris garsėja vienu didžiausiu raudonųjų žibintų kvartalu visoje Europoje.

Oras Hamburge drėgnas dėl ribos su Šiaurės jūra ir labai nepastovus dėl geografinės miesto padėties. Čia nuolatos pučia stiprus Vakarų vėjas ir dažnai užklumpa liūtys, todėl keliaudami į Hamburgą visada su savimi turėkite skėtį. Vasaromis čia sąlyginai šilta ir vėjelis pučia nestiprus, tačiau žiemos gali būti ypač šaltos. Hamburgiečiai šaltuoju sezonu visuomet renkasi ant užšalusių upių ir ežerų pačiuožinėti pačiūžomis.

Keliauti į Hamburgą galite tiesioginiu lėktuvo skrydžiu. Hamburgo oro uostas yra seniausias, kokį turi Vokietija (pastatytas 1911 m.), ir neseniai buvo modernizuotas. Dabar čia vyrauja moderni architektūra, viduje galima apsipirkti prekybos centruose ir apsigyventi oro uosto viešbutyje. Nuo miesto centro viso labo 8 kilometrai, kuriuos nesunkiai per 25 minutes įveiksite su S1 metro, nuvešiančiu tiesiai į miesto centrinį rajoną. Arba, jei pageidaujate vykti automobiliu, prie oro uosto visuomet rasite taksi automobilius, kurie nugabens jus ten, kur norėsite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *