Kaip išsirinkti spintą

spintosSpinta – ko gero yra pats asmeniškiausias, bene mistinis baldas namuose. Joje ypač mėgsta slėptis vaikai, ten paskubomis sumetami įvairūs rakandai ar, priešingai, tvarkingai rūšiuojami drabužiai, batai, virtuvės ar vonios reikmenys.

Spintos pasirinkimas gal ir nėra sunkiai įveikiama užduotis, vis dėlto, reikalauja tam tikro pasiruošimo prieš ją įsigyjant.

  • Spintos paskirtis. Visų pirma, geriausia išsiaiškinti spintų rūšis ir jų skirtumus. Pavyzdžiui, net jei komoda atrodo tobulai tinkanti vonios kambaryje, jos mediena gali būti tinkamai neapsaugota nuo temperatūros kaitos bei būti visiškai neatspari drėgmei. Taigi posakis, jog kiekvienas daiktas turi savo vietą, čia puikiai tinka.
  • Spintos dydis. Bus teisūs tie, kurie sakys, jog spintos dydį visų pirma reikia derinti prie erdvės, kurioje ji stovės. Žinoma, būtina išmatuoti jos aukštį, plotį bei gylį. Tačiau spintos taip pat turėtų būti ne mažiau funkcionalios. Jei spinta skirta drabužiams, geriausia būtų juos išimti ir apsvarstyti: galbūt pakaks mažesnės spintos, o gal, priešingai, prireiks daugiau lentynų arba kabyklos.
  • Spintos stilius. Čia fantazijai ribų nėra. Kad ir kaip bebūtų, vis tiek derėtų atsižvelgti į keletą dalykų. Pavyzdžiui, į jos pagaminimo laiką, jei ji gaminama pagal užsakymą. Pristatymo ir surinkimo galimybes. Spalvų, medžiagų pasirinkimas taip pat labai platus, tad, pavarčius žurnalus interjero tematika, galima aptikti ir labai patrauklių dizainerių sprendimų, kurie anksčiau tikrai nebūtų šovę į galvą.
  • Kokybė. Turbūt nėra pasaulyje gamintojo ar pardavėjo, kuris negarantuotų kokybės. Vis dėlto, svarbu atsižvelgti ar spintos nebraižys grindų. Ar tvirti lentynų sutvirtinimo elementai ir kokį svorį jos gali išlaikyti. Ar patvarios durų slankiojimo sistemos ar varstymo mechanizmai. Kur spintos gaminamos ir kokios medžiagos naudojamos – ar jos tinkamai paruoštos. Ar medžiaga atspari valymui, o gal reikalinga speciali chemija. Pagaliau, koks garantinis laikotarpis suteikiamas.

Taigi, žinant spintos matmenis bei kuo tiksliau apskaičiavus, kurioje vietoje, kokie drabužiai ar daiktai bus laikomi, tikrai bus nesunku išsirinkti tinkamą. O pasiteiravus apie minėtas smulkmenas, ji bus ne tik graži, originali, funkcionali, tačiau ir ilgaamžė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *