„Kaip išmokti anglų kalbos“ – tai klausimas, į kurį atsakius imamasi veiksmų ir pasiekiama įspūdingų rezultatų. Bet ar tikrai? Ar siena, skirianti nemokėjimą nuo mokėjimo, taip paprastai sugriaunama? Iš tiesų tai gana plati tema, apsupta įvairiausių samprotavimų.
Žmogus, norintis išmokti anglų kalbos, gali valandų valandas praleisti internete beieškodamas informacijos, kaip tai padaryti. Atrodo, tiek daug įkvepiančių straipsnių ir pavyzdžių, kad belieka tik susiimti ir pradėti kažką daryti. Deja, įkvėpimas greitai praeina. Jis išgaruoja lyg dūmas, palikdamas tą patį bjaurų liguistumą. Šis straipsnis stebuklų nepadarys, tačiau jame pateikti patarimai turėtų išjudinti apmūsojusią motyvaciją.
Pradėti reikėtų nuo elementaraus patarimo – nesistenkite suvalgyti kepsnio vienu kąsniu. Sakykime, penktadienį suplanuojama, jog nuo kitos savaitės (nuo pirmadienio) bus pradedama mokytis anglų kalbos. Paskaičius sėkmės istorijų imama užrašų knygelė ir pasižymima: „perskaityti 3 angliškus straipsnius, išversti ir išmokti 100 žodžių, pasikartoti pusę anglų k. laikų, tvirtai išmokti veiksmažodžių formas, pažiūrėti filmą anglų kalba“. Na, ir ateina pirmadienis. Bėga viena valanda po kitos ir suprantama, kad užsibrėžta per daug. Ilgai delsiama, o kai pradedama, viskas pasirodo pernelyg sudėtinga. Taip mokymasis mintyse susiejamas su sunkumais ir veikla nutraukiama. Praėjus savaitei, dviem ar pan., vėlgi užsimojama kažką keisti. Vėl pradedama domėtis, kaip išmokti anglų kalbos, vėl užrašinėje atsiranda nemažai punktų. Ir… ta pati sunki pradžia, tas pats laiko trūkumas… Nieko naujo, ar ne? Taip yra dėl mažos, bet reikšmingos paslapties nežinojimo.
Kaip jau minėta, kepsnio iškart į burną nededame. Naudojame peilį ir šakutę. Neskubame, mėgaujamės. Automobilio vairuoti neišmokstame per valandą. Vyksta teorinės paskaitos vairavimo mokykloje, vairavimo pamokos miesto gatvėse, tuomet laukia egzaminai. Tad kaip išmokti anglų kalbos, jei ją bandoma „praryti“ vienu kvėptelėjimu? Paslaptis, apie kurią užsiminta kiek aukščiau, yra nedideli žingsneliai. Jei žinosite, kad privalote perskaityti vieną straipsnį ir išmokti 30 žodžių, pradžia bus žymiai lengvesnė nei tuo atveju, kai darbų sąrašas griozdiškas. Kasdien skiriant kruopelytę laiko pasiekiama aukštų rezultatų. Čia atsikleidžia tokių frazių kaip „skubėk lėtai“ ar „neskubėk ir būsi pirmas“ teisingumas. Juk asmuo, norintis kažką įgyvendinti, bet pernelyg daug užsibrėžęs, neretai pradeda ir viską meta arba apskritai nepasiryžta pradėti. Jis gali bandyti po savaitės ar po dviejų, tačiau bet kuriuo atveju laikas eina ir nelaukia. Kasdien perskaitant po vieną anglišką straipsnį, per mėnesį jų susidarys 30. Suplanavus perskaityti 5 per dieną, skaičius turėtų būti penkis kartus didesnis. Deja, mažai tikėtina, jog taip ir bus. Kodėl? Ogi todėl, kad jau pirmąją dieną rankos nusvirs. Na, o realų darbų kiekį susiplanavęs žmogus jau bus nemažai pažengęs. Ir beveik nepavargęs.
Kaip sakoma, įpročiui susiformuoti reikia tam tikro skaičiaus dienų. Vienas iš atsakymų į klausimą, kaip išmokti anglų kalbos, taip pat galėtų būti įpročio susiformavimas. Nebūtina apžioti visko iškart. Tokiu būdu aplenkiami tie, kurie tikisi vienu žingsniu perlipti kalną. Tačiau ieškantiems lengviausio būdo, kaip išmokti anglų kalbos – kolibriometodas.lt skuba į pagalbą.