Kas geriau: multivitaminų sultys iš parduotuvės ar šviežiai spaustos obuolių sultys?

lėtaeigė sulčiaspaudė kainaKiekvienas rūpinamės savo sveikata, o ypatingai mamos savo vaikais. Teiginys, jog mažiems vaikams būtina gerti sultis, ne visada yra teisingas. Šiandien parduotuvių lentynose prikrauti tūkstančiai sulčių buteliukų bei pakuočių greitai patraukia mažųjų dėmesį, o tėvelius priverčia už tai sumokėti ne vieną eurą. Tik ar tikrai spalvingos sulčių pakuotės byloja apie naudą ir maistingąsias medžiagas tame pakelyje? O galbūt kur kas naudingiau yra vaikams duoti paprastų obuolių sulčių, parsivežtų iš nuosavo sodo ar senelių sodybų?

Atsakymas – ne vienareikšmis

Ne vienas maisto ir veterinarijos specialistas reguliariai tirdamas sultis, esančias parduotuvių lentynose, nustato, jog kai kuriose iš jų nėra vien tik grynos ir natūralios maisto medžiagos. Vaisiai, uogos, daržovės, iš kurių yra padarytos sultys, dažnai būna auginamos su trąšomis, nenatūraliais būdais. Be to, labai didelė dalis sulčių yra ne 100 proc. koncentracijos. Kitaip tariant, skiedžiant sultis, jose nelieka didelės dalies maistingųjų medžiagų,o svarbiausia – vitaminų. Taigi, gerdamas tokias skiestas, iš ne ekologiškų vaisių ar daržovių padarytas sultis, vaikas negauna jokios naudos. Žinoma, negalima teigti, jog visos multivitaminų sultys yra blogos. Prekyboje yra išties natūralių sulčių, kurias gerdamas vaikas gauna nemažai vitaminų ar kitų maistingų medžiagų. Tačiau tokias sultis rasti nėra lengva – vien paskaityti, kas itin smulkiu šriftu parašyta ant pakuotės, ne visada būna labai lengva. Kita prekybos centruose perkamų sulčių alternatyva yra natūraliai namuose, iš pačio žmogaus išaugintų vaisių ar daržovių, išspaustos sultys. Šiandien beveik kiekviena lėtaeigė sulčiaspaudė kaina prilygsta įprastą virtuvinę techniką, todėl vieną kartą nusipirkus sulčiaspaudę ko ne kiekvieną sezoną visai lengvai galima spausti sultis ir mėgautis sveiku ir visiškai natūraliu produktu.

Multivitaminų sultys ne visos vienodos

Kaip dabar teigiama, multivitaminų sultys, nesvarbu, ar jos būtų iš prekybos centro, ar pagamintos namuose, jos bus kur kas maistingesnės, pasirinkus ne tik vaisius, bet ir daržoves. Didelėje daržovių galima rasti tokių maisto medžiagų bei skaidulų, kurių vaisiuose rasti galbūt būtų kur kas sunkiau.

Kuo vaikui naudingos šviežiai spaustos sultys? Tiek vienos rūšies, tiek daugelio vaisių ar daržovių sultys papildo organizmą vitaminais ir kitais reikalingais mikro elementais. Augančiam organizmui, vaikui, sultyse esančios medžiagos neleidžia taip lengvai susirgti, kadangi dėka jų stiprinamas imunitetas. Vaikai jaučia energiją, jų nekankina nuovargis.

Vienas svarbus dalykas, kalbant apie multivitaminų sultis, būtina atsižvelgti į tai, ar vaikas nėra alergiškas tam tikram vaisiui ar daržovei, uogoms.

Taigi, į klausimą, kas geriau parduotuvėje randamos multivitaminų sultys ar namuose išspaustos obuolių, apelsinų, morkų ar kitokios sultys, teisingo atsakymo turbūt nerasime. Tai labai priklauso nuo daugelio faktorių, tačiau tiems, kurie visgi nusprendė atsisakyti didžiųjų prekybos centrų siūlomos produkcijos, žema lėtaeigės sulčiaspaudės kaina tai leis labai lengvai įgyvendinti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *