Ką darydavo mūsų močiutės ar mamos, pamačiusios, jog senutė keptuvė taip „pavargo“, kad joje neįmanoma išsikepti net paprasčiausių kotletų? Ogi eidavo nusipirkti naujos ir džiaugdavosi, jog tais deficito laikais pavykdavo bent kažką rasti! Mums, atrodytų, turėtų būti kur kas paprasčiau – prekybos centrai, specializuotos indų parduotuvės ar net internetiniai pardavėjai tik ir kviečia užeiti. Tačiau yra šiek tiek kitaip. Ketaus, keramikinės, tefloninės keptuvės ir daugelis kitų – platus asortimentas, atrodytų, visiškai paprasto virtuvės indo, atima nemažai laiko paieškoms. Jei jūs nesate ta nerūpestinga namų šeimininkė, čiumpanti pirmą pasitaikiusią keptuvę su akcija artimiausiame prekybos centre, toliau pateikiami patarimai turėtų jums padėti apsispręsti, kokią keptuvę rinktis.
Pirmiausia atsakykite į keletą paprastų klausimų:
Kokio dydžio keptuvės jums reikalingos?
18-28 cm – standartiniai parduodamų keptuvių skersmenys. Savaime suprantama, jog vienišė, gaminanti tik sau, rinksis mažesnę keptuvę nei daugiavaikė mama, kasdien ruošianti maistą kelioms alkanoms galvoms. Renkantis, didesnę ar mažesnę keptuvę įsigyti, atsižvelkite į kaitlentės dydį. Tarkime, jei kaitlentė mažas, o keptuvė – didelė, nukentės ruošiamo maisto kokybė: vidurys pridegs, o kraštai liks neiškepę.
Kokią viryklę naudojate?
Į šį kriterijų atkreipti dėmesį itin svarbu, kadangi, priešingu atveju, neapgalvotas pirkinys gali tarnauti trumpiau nei turėtų. Tradicinėms dujinėms viryklės tinka visos keptuvės, tuo tarpu elektrinės, stiklo keramikos, indukcinės reikalauja keptuvių storesniu dugnu – šių tipų kaitlenčių temperatūra yra gerokai aukštesnė. Indukcinei kaitlentei rekomenduojamos keptuvės, pagamintos iš ketaus, nerūdijančio plieno.
Reikia vienos ar daugiau keptuvių?
Kai kurios šeimininkės neįsivaizduoja maisto ruošimo be keleto skirtingų keptuvių, tuo tarpu kitoms užtenka vienos ar dviejų. Pastaruoju „minimalizmo“ atveju geriausia rinktis vidutinio dydžio bei aukščio keptuvę, kurioje galėsite tiek kepti, tiek ir troškinti. Jei virtuvėje turite daug vietos bei manote, jog skirtingų tipų keptuvės palengvina ruošą, rinktis iš ko tikrai yra: blynams, kepimui, troškinimui, grilio tipo ar šiuo metu itin populiarios wok keptuvės.
Štai ir priėjome prie sunkiausios dalies – iš kokios medžiagos pagamintą keptuvę rinktis. Pasirinkimas, jei jau domėjotės, iš tiesų platus: ketaus, plieno, aliuminio pagrindo, teflono, akmens masės, keramikos, titano dangos. Tikėtina, jog paprašius konsultantų pagalbos renkantis, sulauksite raginimo rinktis arba brangiausią, arba šiuo metu „ant bangos“ esantį variantą. Raginame turėti savo nuomonę ir rinktis priklausomai nuo planuojamo skirti biudžeto ir nuspręsti, ar jums reikalinga ilgaamžė keptuvė, ar esate linkę šį virtuvės rakandą dažnai pakeisti nauju.