Kokio ploto sklypą rinktis?

žemės sklypasJeigu norite atrasti svajonių kampelį, kuriame savo šeimai pastatytumėte namą, laukia ilgos ir kruopščios sklypo paieškos. Svarbiausias kriterijus, žinoma – vieta. Norisi vaizdingos ir derlingos žemės, kurioje įsikūrus bus galima ne tik mėgautis vasaros vakarų romantika, bet ir auginti savo daržoves bei vaisius. Tačiau tai toli gražu ne vieninteliai kriterijai. Vienas iš esminių aspektų renkantis žemės sklypą būsimam namui, tai jo plotas. Koks sklypas yra per mažas, o koks – per didelis? Kokio dydžio sklypo pakaktų nedidelei šeimai, o kokio – šeimai su trim ir daugiau vaikų? Tai ir bandysime čia išsiaiškinti.

Pirmiausiai sklypo dydis priklauso nuo to, kokie jūsų poreikiai ir laisvalaikio leidimo būdai. Juk privatus kiemas – tai bene pagrindinė vasaros veiklų erdvė. Vienos šeimos pasitenkina dešimties ar penkiolikos arų ploto sklypu – tuomet šalia namo galima dar įsikurti darželį su sodu ir palikti šiek tiek vietos gėlynams ar vaikų krepšinio aikštelei. Kitos šeimos, galinčios sau leisti ne tik didelį sklypą, bet ir ypatingas pramogas jame, renkasi apie 20 a. sklypą, kuriame šalia puikaus sodo dar gali laisvai įtilpti ir baseinas arba lauko teniso aikštelė.

Tačiau nereikia būti naiviems – dvidešimties arų ploto sklypo tikrai nerasi ne tik miesto centre, bet ir gerokai toliau už jo. Tik miesto rajono miesteliuose pardavinėjama tokio dydžio žemės sklypais. Štai čia priartėjame ir prie dar vieno aspekto renkantis sklypą – ar jaučiate poreikį gyventi neatskirtiems nuo miesto ir jo gyvenimo? Kiekviename didmiestyje yra visai arti centro esančių rajonų, kuriuose galima gyventi privačiame name ir tuo pačiu ranka pasiekti miesto centrą. Kaune tai – Žaliakalnis, Vilniuje – Užupis ar Žvėrynas. Šiuose rajonuose galima įsigyti apie 5-10 arų sklypą, kuriame prie kuklesnių išmatavimų namo dar užteks vietos jaukiai svečių terasai ir nuosavam gėlynui ar keliems vaismedžiams pasodinti. Šis variantas tinka tiems, kurie dar nesijaučia atitrūkę nuo miesto gyvenimo būdo, ir nori palaikyti aukso vidurį gyvendami privatų gyvenimą pernelyg nenutolus nuo miesto šurmulio.

Taigi, apibendrinant, verta rinktis didesnio ploto sklypą, jeigu esate pasiryžęs paaukoti miestiečio statusą ir sėsliai įsikurti užmiestyje. Šį pasirinkimą kompensuosite kieme įsikurdami savo individualią erdvę įvairiems pomėgiams. O jeigu vis tik jaučiate, jog miestas dar ilgam neapleis vietos širdyje, tikrai verta paieškoti mažesnių sklypų arčiau miesto centro – tai praktiškas pasirinkimas socialiai aktyviems ir veikliems žmonėms.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *