Kol vieni stengiasi sukurti kuo įspūdingesnes vestuves, kiti keliauja su tradicijomis, kadangi mano, kad tai vienintelė galimybė padėti stiprius pamatus bendro gyvenimo kelyje. Tokios smulkmenos, kaip balandžiai, balta ilga suknelė, net „nuotakos grobimas“ yra labai svarbūs veiksniai, kurie gyvuoja jau ilgus metus. Juolab, tikrai svarbu išlaikyti tradicijas, kurios yra kiekvieno iš mūsų kraujyje. Jeigu ir jūs planuojate tradicines vestuves, tokiu atveju pateikiame kelias gaires, kurios gebėtų labiausiai tokias sukurti.
Kai kurios tradicijos tikrai nėra lietuviškos, tačiau metai iš metų figūravusios vestuvių šventėse jos galiausiai prigijo ir pas mus. Šiuo metu kai kurias smulkmenas galima vadinti beveik lietuviškomis.
Švenčiame kelias dienas
Šis variantas tikrai primena tradicines lietuviškas storas vestuves, kuomet vestuvių svečiai iš sodybos neiškeliauja visas tris dienas. Jeigu ir jūs norite tokių smagi vestuvių, tuomet reikia apgalvoti labai daug smulkmenų, pasirūpinti labai daug skirtingų aspektų, kurios leistų nepergyventi, kad ko nors gali pritrūkti pačios šventės metu.
Pasirenkame tam tikras smulkmenas
Dažniausiai smulkmenos ir geba labiausiai atspindėti mūsų pasirinkimą. Kad ir balandžiai. Atrodo, tikrai mažytė smulkmena, tačiau galinti suteikti labai daug simbolinės informacijos apie dviejų žmonių gestą.
- Ryžiai.
Gestas, kuri atėjo iš amerikietiškos kultūros, tačiau labai lengvai „prilipo“ ir Lietuvoje. Šiuo metu beveik visi, kai tik jaunieji išeina iš vestuvių ant jų yra barstomi ryžiai.
- Balandžiai.
Irgi nėra lietuviškas paprotys, tačiau balandžiai labai mielas simbolinis gestas.
- Rūtos (gėlės).
Dėvi šias žoleles jaunosios ant galvų yra labai lietuviška ir labai gražu. Siūlome vertinti šią tradiciją ir ją propaguoti.
- Daužome taurę.
Labiau remiasi į religiją, o ne lietuviškas tradicijas, tačiau kai kuriems tai labai svarbu ir jeigu nepavyksta sudaužyti – stengiasi viską kompensuoti kitais dalykais.
Pasiruošiame vestuvėms
Vestuvių pasiruošimas ilgas ir atsakingas darbas. Lietuvių tradicijose dominuoja nuotakos pagrobimas, piršlio karimas ir taip toliau. Daug gražių tradicijų galima sužinoti pasirinkus atitinkamą informaciją skleidžiančias knygas. Jeigu tik norite tikrų lietuviškų vestuvių – būtinai tokias ir darykite.