Kreditai ir jų alternatyvos

kreditaiTurbūt pats populiariausias būdas gauti pinigų, kai ištinka finansinė krizė yra kreditai. Tikriausiai daugelis žmonių žino pačias populiariausias greitųjų kreditų bendroves ir bent kartą yra pasinaudoję jų teikiamomis paslaugomis. Nors greitieji kreditai iš pirmo žvilgsnio atrodo greitas, efektyvus ir patikimas būdas gauti reikiamą pinigų sumą čia ir dabar, tačiau viskas nėra jau taip gražu, kaip gali pasirodyti.

Kreditai yra suteikiami beveik visiems pilnamečiams, kurių kredito istorija yra tvarkinga ir niekas nesigilina, kokiems tikslams reikia pinigų. Tad nieko nuostabaus, kad nesudėtingos skolinimosi sąlygos paskatina studentus ar  minimalias pajamas gaunančius asmenis pasinaudoti greitaisiais kreditais.

Bėdos kyla tada, kai kreditą tenka grąžinti, ypač tuo atveju, jei prieš tai nebuvo apgalvota, kaip bus įvykdyti visi įsipareigojimai. Taigi, tikrai ne vienas jaunas žmogus yra pakliuvęs į keblią situaciją, kai nesugebėjo laiku grąžinti skolos, užsitraukė antstolių nemalonią ir susigadino savo kredito istoriją. Visgi, prieš imant kreditą, reiktų gerai pagalvoti ar nėra kitų alternatyvų. Neturite idėjų? Štai keletas alternatyvų, kurios gali praverti:

  • Skolinkitės iš artimųjų ar draugų. Žinoma, niekam nėra malonu pripažinti, kad juos ištiko finansinis krachas, tačiau reikia pripažinti, kad tai žymiai geresnis pasirinkimas. Visų pirma, nereikės mokėti milžiniškų palūkanų, visų antra, skolą galima grąžinti tokiomis dalimis, kokiomis pajėgiate. Aišku, viskas priklauso dar ir nuo susitarimo, tačiau susitarti su draugu ar artimu žmogumi yra gerokai paprasčiau, nei su greitųjų kreditų bendrove.
  • Taupykite. Jei gyvenate „nuo atlyginimo iki atlyginimo“, išanalizuokite savo finansus, gal pinigus išleidžiate ten, kur galima sutaupyti? Ekspertai rekomenduoja bent 20 proc. savo pajamų pervesti į „juodos dienos“ sąskaitą. O jei 20 proc. atrodo per daug, tai kas mėnesį atsidėkite bent šiek tiek pinigų. Jie tikrai pravers, kai kišenėse pradės švilpauti vėjai.
  • Galima įsigyti kredito kortelę. Pradėkime nuo to, kad apie kredito kortelę nevertėtų galvoti tiems žmonės, kuriems finansinės problemos yra nuolatinis gyvenimo palydovas, tačiau jei pinigų jums pritrūksta retai, kredito kortelė išties gali praversti. Kai banko sąskaitoje šviečiantys nuliai pradės „badyti“ akis, visada galėsite pasinaudoti kredito kortele, o kitą mėnesį pasiskolintus pinigus grąžinti gerokai patrauklesnėmis palūkanomis nei tos, kurias siūlo greitųjų kreditų bendrovės.

Taigi, greitieji kreditai tikrai nėra vienintelis skolinosi būdas. Visgi, jei kitaip nepavyksta, nepamirškite, kad tai yra finansinė atsakomybė ir savo įsipareigojimus privalote vertinti rimtai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *