Kompiuterių remontas ir atnaujinimas

kompiuterių remontasKompiuterius remontuoti tikrai verta. Naujas kompiuteris kainuoja kelis šimtus eurų, o remontui išleisite vos keliasdešimt. Nebent įsigeisite 1 TB talpos SSD disko, kuris kainuoja tiek pat, kiek ir geras nešiojamas kompiuteris – apie 450-500 eurų.

Šį kartą norėtume pakalbėti apie tai, kaip seną kompiuterį atsinaujinti. Kompiuterių remontas bus reikalingas, jei jūsų senasis kompiuteris nebeatitiks jūsų poreikių. Kaip dažniausiai vyksta kompiuterio atnaujinimas?

Pirmiausia, meistras įvertina esamus kompiuterio pajėgumus:

  • CPU ir viską, kas susiję su procesoriumi;
  • RAM ir kitus vidinės atminties reikalus;
  • Disko talpą;
  • Vaizdo plokštės galią;
  • USB ir kitas jungtis;
  • Įrašančiojo įrenginio poreikį;
  • Aušinimo poreikį;
  • Ir dar keletą kitų parametrų.

Kai padaromas pirminis įvertinimas, išsiaiškinami realūs poreikiai. Ką norite daryti su savo kompiuteriu? Vienoki poreikiai būna, kai kompiuteris yra naudojamas žaidimams, kitokie – mokslams, treti – laisvalaikiui, dar kiti – darbui. Į visa tai atsižvelgiama ir pasiūlomas optimalus variantas, pavyzdžiui

Padidinamas RAM, visi duomenys paskirstomi į du atminties diskus, įrašomasis įrenginys yra išimamas, pakeičiama vaizdo plokštė su HDMI jungtimi, įdedamos papildomos USB 3.0 jungtys.

Taip pakeistas kompiuteris gali būti naudojamas darbui ir studijoms.

RAM padidinamas siekiant pagerinti kompiuterio veikimo spartą. Duomenys išskirtimi į du diskus – programinė įranga ir operacinė sistema į SSD (optimaliausias 256 GM už 80-90 eur.), o visos nuotraukos, filmai, darbai – į talpų 1TB HDD (toks kainuoja 50-70 eurų). DVD-RW įrašomasis įrenginys išimamas. Jis dabar naudojamas labai retai, nebent reikia įsirašyti muzikos į DVD diską. Viskas paprastai daroma naudojant USB jungtis, todėl vertingiau yra turėti papildomą USB 3.0 jungtį, nei diskų įrašymo įrenginį (jį galima prijungti išorinį). Dabar svarbu gera vaizdo plokštė su HDMI jungtimi. Taip kompiuterį galima prijungti prie televizoriaus. Jei turite Smart TV, galimas ir kitas variantas – prijungti kompiuterį bevieliu Wi-Fi ryšiu ir taip transliuoti filmus ar kitą vaizdo medžiagą. Bet kuriuo atveju už savo kompiuterio atnaujinimą sumokėsite mažiau, nei pirktumėte naują. Be to viską galima atsinaujinti palaipsniui, ne iš karto.

Kompiuterių remontas šiuo atveju ir yra atnaujinimas. Beje, atsinaujinti Windows 10 operacinę sistemą galite ir patys, nes čia kompiuterių remontas nėra reikalingas, kaip seniau. Tereikia tik prijungti kompiuterį prie interneto ir nemokamai sistema pati atnaujins operacinę sistemą. Reikės tik kantriai palaukti ir paspausti keletą mygtukų. Duomenys niekur nedings.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *