Kur rasti fotografą?

Šiais laikais fotografija – gana populiari ir pelninga specialybė, todėl ir yra nemažai jos atstovų. Vieni specializuojasi renginių ir švenčių įamžinimu, kiti – produktų bei prekių fotografavimu, dar kiti – erotinėmis fotosesijomis. Profesionalų kiekvienoje šių sferų yra tikrai daug, tačiau kur geriausia jų ieškoti? Kokie patikimiausi šaltiniai?

fotografų skelbimai

Pažįstamų rekomendacijos. Pradėdami fotografo paiešką visų pirma apklauskite savo gimines, draugus ir pažįstamus – juk beveik visiems bent kartą gyvenime prireikia fotografo paslaugų. Tokios rekomendacijos pačios patikimiausios, nes artimi žmonės visada pasakys, ar verta samdyti būtent tą fotografą, ar jie patys vėl jį samdytų, kokie pliusai ir minusai. Pagal tai galėsite spręsti, ar apsistoti ties rekomenduojamu specialistu, ar ieškoti toliau.

Skelbimų portalai. Tokie tinklapiai labiau skirti daiktų pirkimui, pardavimu ir mainams, tačiau kartais ten tūno užsislėpę ir fotografų skelbimai. Jei ieškosite tokiuose portaluose, atkreipkite dėmesį į aprašymą – profesionalus ir rimtai į savo darbą žiūrintis fotografas niekada nepagailės laiko ir pastangų patraukliam savo teikiamų paslaugų aprašymui. Jei aprašyme vos keli sakiniai (o kartais – tik keli žodžiai), vertėtų ieškoti toliau.

Diskusijų forumai. Jų būna įvairiausių, tad derėtų paieškoti tokių, kuriuose renkasi būtent fotografai. Dažniausiai ten rasite ir skelbimų skiltį, kurioje nariai reklamuoja savo paslaugas. Ten pat galėsite pasiskaityti ir įvarius atsiliepimus apie vieną ar kitą specialistą, juos palyginti, paprašyti rekomendacijų, darbų pavyzdžių. Kartais modernesniuose forumuose būna įdiegta reitingavimo sistema, pagal kurią nariai vertina vieni kitus. Nelikite abejingi šiems rodmenims – jie sukurti jūsų patogumui. Aukšti reitingai bei pozityvus atsiliepimai yra bene geriausia fotografų reklama.

Paieškos varikliai. Kaip ir daugelyje šiuolaikinio gyvenimo situacijų, šioje jums taip pat gali pagelbėti internetas ir paieškos sistemos. Apsilankykite Google.lt ir pagal įvairius raktažodžius pamėginkite surasti jums tinkantį variantą. Neieškokite toliau nei pirmame ar antrame puslapyje – kaip ir vaisiai ant medžių, geriausi paieškos rezultatai būna aukščiausiai. Apsilankę keliuose tinklapiuose ir sužinoję fotografų vardus bei pavardes, nepagailėkite laiko tolimesnei analizei: pamėginkite surasti klientų atsiliepimų. Tai padaryti galite įvedę pasirinkto fotografo duomenis į paieškos laukelį Google sistemoje. Rasta informacija leis jums lengviau apsispręsti ir susidaryti aiškią nuomonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *