Maisto papildai mūsų visaverčiam gyvenimui

maisto papildaiMaisto papildai – tai tam tikri maisto produktai, skirti papildyti įprastą žmogaus mitybos racioną Maisto papildas, vienas arba suderintas su kitomis medžiagomis, yra koncentruotas maistinių ir kitokių medžiagų, turinčių mitybinį arba fiziologinį poveikį, šaltinis. Maisto papildai dozuojami tam tikromis formomis, tai gali būti kapsulės, pastilės, piliulės, tabletės, maišeliai, ampulės, buteliukai ar kitokios panašios nedidelių kiekių formos. Jie gali būti tiek skysčio, tiek tablečių pavidalu.

Dažnai maisto papildai mums gali asocijuotis su vaistais. Tačiau jie nėra vaistai. Todėl Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktai draudžia reklamoje vardinti maisto papildų gydomąsias ar profilaktines savybes, išskyrus tada, kai tai yra patvirtinta Europos Komisijos. Kita vertus, nors papildai yra apibrėžiami kaip maistiniai produktai, tačiau jie nėra tradiciniai mūsų įprastai vartojami mitybos produktai. Jie nepakeičia įprasto valgio ir negali būti vartojami vietoje jo. Maisto papildai yra skirti tik papildyti įprastą mūsų mitybos racioną. Jų tikslas užtikrinti tam tikrą fiziologinį poveikį organizmui.

Pavyzdžiui, mūsų dienomis daugeliui ypač aktualūs yra maisto papildai lieknejimui. Šie papildai yra skirti visiems, kas nori greičiau atsikratyti nereikalingų kilogramų ir sulieknėti bei padailinti kūno formas. Toks papildas padeda riebalus pajungti medžiagų apykaitai ir mažina apetitą, taip lengviau atsikratoma kūno viršsvorio.

Dar gali būti specialūs maisto papildai sportuojantiems, pavyzdžiui amino rūgščių kompleksas. Tokie maisto papildai sportui padeda greičiau augti raumenų masei, patiriantiems intensyvų fizinį krūvį užtikrina greitesnį organizmo atsigavimą po patirto krūvio. Tačiau visiems aktyviai užsiimantiems sportu reikalingi ne tik maisto papildai raumenims, bet jiems taip pat labai svarbu tinkamai pasirūpinti savo kaulais bei sąnariais. Aktyviai sportuojančiųjų, dalyvaujančių įvairiuose intensyviuose sporto užsiėmimuose kaulai ir ypač sąnariai yra nuolat apkrauti ir alinami. Siekiant išvengti susijusių sveikatos problemų ir užkirsti kelią jų atsiradimui, organizmui yra būtini maisto papildai sanariams. Taip sąnariams bus suteikta pagalba, kremzlės bus sveikesnės ir bus užtikrintas bendras sąnarių judrumas, mažinami sąnarių skausmai, o raiščiai taps tvirtesniais.

Čia išvardinta tik labai nedidelė dalis papildų rūšių, kasdien reikalingų mūsų organizmui ir siūlomų įvairių gamintojų. Iš tokios pasiūlos kiekvienas gali pasirinkti jiems tinkamiausius papildus, tokius kaip maisto papildai moterims ar vyrams arba visiems ilgai sėdintiems prie kompiuterių – maisto papildai akims.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *