Mažo buto privalumai

nauji butai VilniujeSvajonių namai ne visada pasiekiami taip paprastai, kaip norisi. Dažniausiai tam kelią užkerta finansai, kurie dažniausiai būna mažesni nei pageidaujamo įsigyti nekilnojamojo turto kaina. Nauji butai Vilniuje dažniausiai įsigyjami pasinaudojus gyvenamojo būsto kreditu arba išsimokėtinai. Tačiau tai tenkina toli gražu ne visus. Daugelis pasiryžta pirkti mažiau asmeninius poreikius atitinkantį būstą, mažesnio gyvenamojo ploto ir nesaugesniame rajone esantį butą ir tokiu būdu siekia išvengti ilgalaikių įsiskolinimų. Klaidinga manyti, kad maži butai yra nepatogūs, nejaukūs ar panašiai. Pritaikius tam tikrus architektūros, interjero ir stiliaus sprendimus net ir 30 kvadratinių metrų butą galima paversti patogia, jaukia ir saugia gyvenamąja vieta.

Kilkite į viršų. Jei buto plotas labai menkas, tokiu atveju svarbu išnaudoti buto aukštį. Spinteles statykite ne horizontalia padėtimi, o kelkite vieną ant kitos link lubų. Paprasčiau – tegul visi kambaryje esantys daiktai orientuojasi į aukštį, o ne plotį. Ne tik pavyks sutaupyti vietos, tačiau taip pat stilistiškai kambarys atrodys daug erdvesnis.

Griaukite sienas. Maži butai dažniausiai neturi erdvės, kurią susikurti galima paprasčiausiai išgriovus sienas. Tuomet pasinaudojus baldais sukurkite perėjimus, kurie skirtų valgomąjį nuo virtuvės ar net miegamojo. Pasinaudokite užuolaidomis, kurias galima traukioti pagal poreikį. Galiausiai, baras ir net gėlės geba suskirstyti patalpas namuose.

Universalumas. Tokiuose butuose svarbu kuo labiau išpildyti erdvę. Pasirinkite baldus, kurie gali keisti savo pavidalą, ir esant poreikiui tapti daug didesniais. Pavyzdžiui stalas, kuris kasdien atrodo gana minimalus, tačiau kuomet ateina svečiai nesunkiai jį išskleisite. Lygiai taip pat yra su sofomis ir net kėdėmis. Rinka atsižvelgdama į žmonių poreikį siūlo gana daug praktiškų ir universalių tokio tipo baldų pasirinkimų.

Spalvinis išsidėstymas. Naujos statybos butų sienos ir lubos dažniausiai įrengiamos panaudojant pastelines spalvas, tačiau siekiant, kad erdvė būtų didesnė reikia sukurti optinę iliuziją pasirinkus priešingas spalvas. Tai reiškia, kad pavyzdžiui dvi sienos iš keturių turi būti vienodų atspalvių. Tuo pačiu galite pasirinkti dryžuotų raštų tapetus. Vertikalūs raštai vizualiai aukština sienas, horizontalūs – platina.

Neapsikraukite. Mažas butas dažniausiai inspiruoja susikurti minimalistinį stilių. Todėl mažųjų butų gyventojai dažniausiai neapsikrauna daiktais. Pastarieji nekaupia dulkių ir taip pavyksta džiaugtis erdve.

Optinės iliuzijos pagalba. Keli patarimai padės net ir mažą butą padaryti kuo erdvesniu:

  • Stumdomos durys – puikus pasirinkimas. Kambario erdves taip pat galite išskirti užuolaidomis.
  • Veidrodžiai sukuria didesnio kambario įspūdį. Tačiau su jais atsargiai. Jei kiekis bus didelis galite jaustis nejaukiai. Geriausiai pastarąjį pakabinkite koridoriuje, kad vos įėjus į butą patalpa atrodytų didesnė.
  • Venkite kiliminės grindų dangos. Pastaroji apsunkina kambario interjerą.
  • Nieko nestatykite ant žemės. Išnaudokite sienas.
  • Kuo minimalesnis interjeras, tuo butas atrodys erdvesnis.
  • Pasirinkite baldus, kurie yra lengvi ir tarsi „grakštūs“: kėdės su aukštomis atkaltėmis, stalas su plonomis kojomis, aukštos lempos ir panašiai.

Mažas butas yra puikus pasirinkimas ekonomiškumą mėgstantiems žmonėms. Mažesnė pačio nekilnojamojo turto kaina, mažesni įsigyto būsto įsirengimo kaštai, nedidelės buto išlaikymo komunalinės sąskaitos lemia, kad vis daugiau žmonių įsigyja nedidelio gyvenamojo ploto butus Vilniuje. Tokio dydžio butai sparčiai populiarėja. Todėl gyvenamojo būsto projektų vystytojai, išaugus mažų butų paklausai, projektuoja daugiabučius, kuriuose dominuoja 25-35 kvadratinių metrų butai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *