Plati langų pasiūla rinkoje šiandien neretai sukelia pasimetimą vartotojo galvoje, susijusį su tinkamų plastikinių langų pasirinkimu. Lietuvoje šiandien galima įsigyti langus, pagamintus iš medžio, plastiko, aliuminio ir medžio – aliuminio. Tad, klausimai dažniausiai ir yra susiję su tuo: kokios medžiagos langai yra geriausi?
Vieningo atsakymo į šį klausimą nėra jau vien dėl to, kad tiek plastikiniai, tiek mediniai, tiek ir aliuminiai langai turi savo privalumų, tačiau turi ir trūkumų. Mediniai langai pasižymi geromis termoizoliacijos savybėmis, jie nepraleidžia garso, yra ekologiški ir palaiko drėgmės balansą. Trūkumai: yra brangūs ir reikalauja nemažai priežiūros. Aliuminiai langai yra patvarūs, ilgaamžiai, jie pasižymi puikiomis statikos savybėmis, gali išlaikyti dideles apkrovas, gaminami įvairių spalvų. Trūkumai: prasta termoizoliacija. Tuo tarpu, medžio – aliuminio langai, priešingai, pasižymi geromis termoizoliacinėmis savybės, nepraleidžia garso, yra ilgaamžiai ir palaiko drėgmės balansą. Trūkumai: vieni brangiausių.
Vis tik, populiariausi Lietuvoje – plastikiniai langai, kurie dažniausiai yra gaminami iš polivinilchlorido (PVC) – vieno labiausiai paplitusių plastikų šiandien. Šio plastiko populiarumą lemia tai, jog jis yra lengvas, nebrangus, patogus montuoti, atsparus smūgiams, pasižymi gera garso ir šilumos izoliacija. Tuo tarpu, nebrangumas, iilgaamžiškumas, lengva priežiūra ir praktiškumas – bene didžiausi plastikinių langų privalumai, lemiantys jų pranašumą aliuminių bei medinių langų atžvilgiu.
Visų pirma, plastikiniai langai neretai yra beveik dvigubai pigesni už medinius ir medinius – aliuminius langus. Nepaisant, patrauklios kainos, plastikinių langų kokybė mažai nusileidžia medinių ir aliuminių langų kokybei. Būtent dėl to, jie yra tokie populiarūs vartotojų tarpe. Svarbu žinoti, jog plastikinių langų kaina gali svyruoti, priklausomai nuo daugelio kriterijų: modelio dizaino, termoizoliacinių savybių, pagaminimo laiko, gamintojo ir daugelio kitų.
Visų antra, plastikiniai langai išsiskiria tuo, kad yra lengvai prižiūrimi. Tarkime, jų nereikia perdažyti po kelių metų naudojimo kaip dažnai nutinka su mediniais langais, o taip pat kasdienei priežiūrai pakanka elementarių valymo priemonių: kempinėlės ir indų ploviklio. Vis tik, bene didžiausia plastikinių langų problema – jų rasojimas. Jei namuose ar biure nėra įrengta ventiliacija, arba ji veikia neefektyviai, specialistai pataria 3 – 4 kartus per dieną 10 – 15 min atverti visus langus ir išvėdinti patalpas. Vedinimo metu svarbu yra atkreipti dėmesį į kambario temperatūrą: ji neturėtų nukristi mažiau + 15˚C.
Visų trečia, kokybiškai pagaminti ir įmontuoti plastikiniai langai gali tarnauti net iki 40 metų. Šiuo atveju, itin svarbu išsirinkti įmonę, kuri klientui gali užtikrinti plastikinių langų kokybę visais atžvilgiais: net ir patys geriausi plastikiniai langai gali tinkamai neatlikti visų savo funkcijų jeigu jie bus įdėti nederamai. Atminkite: plastikiniai langai patys nešildo, jie tik izoliuoja ir praleidžia šilumą.