Laikinas darbas, laikini darbo pasiūlymai

darbo pasiūlymaiLaikinasis įdarbinimas (personalo nuoma, darbuotojų nuoma) – tai paslauga suteikianti galimybę lanksčiai samdyti darbuotojus ilgalaikiams arba trumpalaikiams projektams, jų tiesiogiai neįdarbinant savo įmonėje.

Vakarų Europoje šis įdarbinimo pricipas taikomas jau daugiau kaip 30 metų. Lietuvoje, su kiekviena diena, šis įdarbinimo metodas tampa vis labiau populiaresnis, nes reikalauja mažiau resursų ieškant darbo. Pagrindinė laikinojo įdarbinimo įmonių veiklos sritis – darbuotojų paieška ir jų nuoma darbdaviams, kuriems trūksta darbo jėgos. Laikinojo įdarbinimo įmonės įdarbina darbuotojus pagal kliento iškeltus reikalavimus, tam tikslui įmonės nuolat atnaujina ir plečia potencialių darbuotojų duomenų bazes ir darbdaviams gali pasiūlyti įvairiausių profesijų darbininkų, nuo fizinės jėgos iki aukštos kvalifikacijos darbuotojų.

Šiandieninėje ekonominėje situacijoje laikinųjų darbuotojų samdymas iš įdarbinimo įmonių – alternatyvus darbo išteklių sprendimas, darbdaviui, laikinojo darbo naudotojui,  leidžiantis sumažinti sąnaudas, o, esant dideliam nedarbui šalyje, darbuotojams susirasti nors ir laikiną darbą.

Atsižvelgiant į Lietuvos ekonominę situaciją, populiari paslauga yra laikinas įdarbinimas. Darbdaviui prireikus papildomos darbo jėgos, jis gali kreiptis į agentūra ir laikinai gauti reikalingų darbuotojų. Galbūt tai nėra labai stabilus pasiūlymas pačiam darbuotojui, tačiau, šiandien laikini darbo pasiūlymai yra gerai, jūs turėsite darbą, o pasibaigus nuomos sutarčiai, jums galės pasiūlyti darbą kitoje įmonėje. O jeigu jūs patiksite darbdaviui, tai jis jums galės pateikti neterminuotą sutartį savo įmonėje.

Labai populiarus laikinas įdarbinimas yra didelėse įmonėse, nes dažnai yra ribojamas darbuotojų skaičius, nors akivaizdžiai matomas darbo jėgos trūkumas. Tokiu atveju kreipiamasi į įdarbinimo agentūras ir jos jums nuomoja darbuotojus. Svarbiausi faktai rinkantis darbuotojus iš agentūros: Jums nereikia blaškytis ir ieškoti naujų darbuotojų, viską už jus padarys įdarbinimo agentūra. Galėsite koncentruoti visą savo dėmesį į įmonės rezultatus. Įdarbinimas jums leis lengvai koordinuoti savo įmonės biudžeta, nes darbuotojo alga bus suderinta su įdarbinimo agentūra. Darbuotojui išėjus į dekretines, atostogas, ar susirgus, jūsų įdarbinimo partneris jums galės pasiūlyti alternatyvą, skubią darbuotojo nuomą ir jūsų verslas nenukentės. Ir svarbiausia, įdarbinimo įmonės personalas analizuoja kiekvieno darbuotojo biografiją ir jo turimus gebėjimus. Todėl pateikus norimo darbuotojo reikalavimus, atsakymą gausite greitai, nereikės jo ieškoti keletą savaičių, visas darbas bus atliktas už jus.

O kas svarbiausia darbuotojui. Nereikės trinti laiptų darbo biržoje, vaikščiojimai ten atimą daug laiko, kurį galėtumėte sunaudoti einant į įdarbinimo agentūras. Nereikės kiekvieną dieną sėdėti prie kompiuterio ir siuntinėti CV-(curriculum vitae). Tai atima dar daugiau laiko, negu vaikščiojimas į darbo biržą. Kodėl? Jums reikės susikurti nepriekaištingą gyvenimo aprašymą, darbdaviai nepatikusių CV tiesiog neskaito. Reikės vaikščioti į pokalbius ir iš visų kandidatų pasirodyti geriausiam. O tai padaryti tikrai nebus lengva. Todėl įdarbinimo agentūros paslaugos yra greičiausias sprendimas susirasti darbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *