Populiariausi šviestuvai

ŠviestuvaiĮsirengiant savo namus, vienas svarbiausių dalykų – tinkamas jų apšvietimas, tiek bendras, tiek atskirų zonų. Kad namuose būtų jauku ir patogu atlikti įvairius darbus ar užsiimti laisvalaikio pomėgiais, paprastai įrengiama keletas skirtingų apšvietimo zonų, pagal jų paskirtį renkamės ir skirtingų rūšių šviestuvus.

Tradiciniam kambarių apšvietimui nuo seno naudojami lubų šviestuvai. Jie būna dviejų rūšių: įmontuoti į lubas arba pakibę po jomis. Tokie šviestuvai ypač geras sprendimas ir tuo atveju, kai kambario vietą reikia taupyti.

Patys universaliausi šviestuvai, kurie gali būti naudojami įvairiose skirtingose patalpose yra pakabinami šviestuvai. Juos nesunku visur priderinti, nes jų gaubtų pasirinkimas ypač įvairus. Vienų gaubtų dėka galime išgauti prislopintą apšvietimą, kitų – ypač ryškų. Galime eksperimentuoti ir viename kambaryje kabinti įvairių gaubtų dydžių šviestuvus. Ypač populiaru juos kabinti valgomuosiuose ar svetainėse virš stalo, taip jie padeda sukurti jaukią ir šiltą namų atmosferą. Patariama, kad nuo stalo iki šviestuvo būtų bent 76 cm atstumas.

Koridoriuose, vonios kambariuose ar miegamuosiuose, prie lovų, populiaru įtaisyti sieninius šviestuvus. Tokių šviestuvų pagalba galima sukurti ypač elegantišką ir rafinuotą aplinką. O jeigu šviestuvus pakabinsite abiejose veidrodžio pusėse, išvengsite ant veido metamo šešėlio, tai ypač patogu ir svarbu vyrams skutantis, o moterims darant makiažą.

Jeigu kambaryje reikia sukurti pritemdytą ir jaukią aplinką, tokiu atveju nepamainomi bus toršerai. Šie šviestuvai dažniausiai naudojami kaip papildomi šviesos šaltiniai, kita vertus, įsukus stipresnės raiškos lempas, juos galima panaudoti ir kaip pagrindinius patalpos šviestuvus. Rekomenduojamas toršerų aukštis yra nuo 167 iki 183 cm.

Jeigu reikia koncentruoto apšvietimo: ant darbo stalo, šalia lovos ar vietose, kur labiausiai trūksta stiprios šviesos, paprastai įjungiamos stalinės lempos. Didžiausias jų privalumas –mobilumas, juk jas taip paprasta perkelti iš vienos vietos į kitą, ar pernešti į tą kambarį, kur jums tuo metu prireikia. Šios lempos dažniausiai būna nedidelės, bet jų vaidmuo, kuriant bendrą patalpų interjerą, pakankamai svarbus. Atkreipkite dėmesį, kad tokio šviestuvo aukštis turėtų būti apie 106 cm, matuojant nuo žemės.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *