Spintos stumdomomis durimis – estetikos ir praktiškumo revoliucija mūsų namuose

spintos stumdomomis durimisKampuose sukrauti rūbai, išdėlioti batai…Ar tai – netvarkingo šeimininko “irštva”. O ar pagalvojote, jog pastarasis tiesiog neturi pakankamai reikalingų baldų namuose? Spintos stumdomomis durimis – nepamainomas baldas bet kurioje patalpoje, padedantis ne tik palaikyti idealią tvarką, tačiau galintis prisidėti ir prie pageidaujamo interjero stiliaus kūrimo.

Kova tarp “mados” ir tradicijos”

Spintos stumdomomis durimis aktyviai išstumia savo varstomąsias “pirmtakes” iš “ringo” – tai yra tiek iš gyvenamųjų patalpų, tiek ir iš biuro: atrodo, jog pastarosios tuoj taps antikvariniu baldu, galimu pamatyti tik kaimuose pas seneles. Ar tai tėra mada, o gal spintos su stumdomu mechanizmu turi neabejotinų privalumų?

  • Vietos taupymas. Spintoms su varstomomis durims reikėdavo “atskaičiuoti” ne tik tiek vietos, kiek to reikia atsižvegiant į aukščio, ilgio ir pločio santykį, bet ir pagalvoti apie tai, jog niekas netrukdytų atverti baldo duris iki galo. Tuo tarpu stumdomoms durims to nereikia – tai ypač aktualu tose patalpose, kuriuose svarbu kiekvienas ploto centimetras.
  • Patvarumas ir ilgaamžiškumas. Spintos stumdomomis durimis (aišku, pastarosios turi būti kokybiškos bei laikomos tinkamomis sąlygomis) gali tarnauti kur kas ilgiau nei įprastos, kurių itin dažna problema – vyrių gedimai.
  • Saugumas. Varstomos durys gali būti tapatinamos su “tiksinčia bomba” – sulūžus vyriams, durys gali paprasčiausiai išvirsti, neretai kyla pavojus prisispausti ranką neapdariai ją kur nors įkišus. Tad durų stumdomoji sistema itin rekomenduojama toje aplinkoje, kur sukiojasi viską išbandyti besikėsinantys vaikai.
  • Stiliaus įvairovė ir platus pritaikomumas. Yra tikrai gražių spintų varstomomis sistemomis, bet,  pripažinkime, jos atrodo gana nuobodžiai ir vienodai. Tuo tarpu stumdomosios gali būti pagamintos iš keleto skirtingų medžiagų, taip sukuriant originalų interjero akcentą. Negana to, pastarosios gali būti naudojamos ne tik miegamaje, bet ir bet kurioje patalpoje, tarkime, užpildant sieną koridoriuje arba išnaudojant nišą po laiptais.

Kaip išsirinkti kokybišką ir patikimą spintą stumdomomis durimis?

Reikia suprasti, jog spintos kokybė priklauso nuo ją gaminančių meistrų darbo profesionalumo, pasirinktų medžiagų bei šiam baldui galimų skirti lėšų. Visi norime pigiai ir gerai, tačiau šios sąvokos gali būti suderinamos tik tada, kai žinome keletą naudingų detalių. Jei mūsų biudžetas yra ribotas, taupyti galime, pavyzdžiui, rinkdamiesi ne medžio masyvo, bet laminuotos medžio drožlių plokštės durų užpildą bei spintos rėmą. Tuo tarpu sutaupytus pinigus reikėtų skirti itin kokybiškos slankiojimo sistemos – profilio, bėgelių, ratelių – įrengimui. Tai – svarbiausia dalis spintoje, užtikrinantį pastarosios ilgaamžiškumą.

Beje, rinkdamiesi spintas stumdomomis durimis, nepamirškite jas gaminantiems meistrams išdėstyti savo pageidavimų ne tik išorės, bet ir vidaus plano atžvilgiu. Neapsiribokite ties įprastomis lentynomis ir kabinamų rūbų dalimis, galbūt Jums reikia daugiau, stalčių, įkompomuojamų pintų krepšių, batų lentynų ir panašiai.

Spintos stumdomomis durimis – tai praktiškas ir estetiškas baldas Jūsų gyvenamojoje ar darbo erdvėje, kurį profesionalūs meistrai gali padaryti pagal individulius pageidavimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *