Su kokybiška termo apranga pamirškite visus žiemos sporto rūpesčius!

termo aprangaDomitės žiemos sportu? Aktyvios pramogos padeda pamiršti kasdienius rūpesčius ir lavina mūsų kūną. Tiesa, žiema kelia tam tikrus reikalavimus – neatsargus mūsų elgesys gali tapti rimtų traumų priežastimi, o netinkamai parinkta apranga trukdys mėgautis žiemos sporto malonumais, t. y. jausime šaltį, be to, galime peršalti ir susirgti. Kad išvengtumėte minėtųjų rūpesčių, pagalvokite apie kokybiškus termo drabužius – žiemos sportui pritaikyta termo apranga nevaržys jūsų judesių, neleis sušalti, išgarins prakaitą ir užtikrins maksimalų komforto jausmą.

Ieškodami žiemos šalčiams pritaikytų drabužių, nepamirškite, kad labai svarbu įvertinti kiekvieną aprangos sluoksnį, t. y. pagalvokite ne tik apie viršutinio sluoksnio drabužius, pvz., striukes ar kombinezonus, bet ir apie apatinius rūbus. Praktika rodo, kad didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia viršutiniai drabužiai, kuriems keliami aukšti kokybės ir stiliaus reikalavimai. Vertindami viršutinius drabužius, nepamirškite, kad jie turi būti pralaidūs orui, tačiau apsaugoti nuo drėgmės ir šalčio. Priešingu atveju, vos keli pargriuvimai ant sniego taps nemalonaus peršalimo priežastimi.

Apatiniai termo drabužiai taip pat turi būti pralaidūs orai. Su jais turite jaustis patogiai, t. y. rūbai negali varžyti jūsų judesių, tačiau jie negali būti ir pernelyg laisvi. Termo apranga turi sugerti prakaitą, taip užtikrindama maksimalų komforto jausmą. Iš tiesų apatiniai drabužiai lemia mūsų savijautą, ypač užsiimant aktyvia fizine veikla. Netinkamai parinkta apranga greitai sušlaps nuo prakaito, todėl marškinėliai lips prie kūno ir varžys judesius, be to, prakaitas išprovokuoja nemalonius kvapus. Kad išvengtumėte minėtųjų pojūčių ir apsisaugotumėte nuo peršalimo, privalote skirti laiko drabužių atrankai ir tinkamam jų sluoksniavimui.

Kalbant apie sluoksniavimo principus, paprastai išskiriami trys žiemos pramogoms pritaikyti drabužių sluoksniai. Pirmąjį jų sudaro šiek tiek šildantys ir prakaitą garinantys apatiniai. Antrajam sluoksniui priskiriami drabužiai, kurie užtikrina tinkamą šilumos išlaikymą ir apsaugo nuo nemalonių žiemos speigų. Trečiasis drabužių sluoksnis turėtų apsaugoti nuo išorinių veiksnių, pvz., sniego, vėjo ar lietaus.

Kokybiška termo apranga neatsiejama ir nuo žiemos sportui skirtų aksesuarų. Jei vertinate aktyvaus laisvalaikio privalumus, nepamirškite, kad jums bus reikalingos ir kokybiškos neperšlampamos pirštinės bei termo kepurė. Be to, daugeliui sporto šakų reikalingi ir tvirti akiniai nuo saulės, kurie ne tik apsaugos akis nuo žalingų saulės spindulių, padidins regėjimo lauko ryškumą, bet ir apsaugos nuo sniego bei lietaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *