Įmonių darbas jau nebe atsiejamas nuo verslo valdymo sistemų taikymo. Organizacijų veiklos sėkmė priklauso ne tik nuo pardavimų kiekio ar kaštų sutaupymo veiksnių. Darbo našumo didinimas, užsakymų vykdymo terminai taip pat labai svarbūs, o jų optimizavimas neįmanomas be šių sistemų taikymo.
Verslo valdymo sistemos (angl. Enterprise Resource Planning) – tai programinė įranga skirta optimizuoti verslo procesus, palengvinti darbuotojų darbą ir sisteminti informaciją. Sistemos sudarytos iš atskirų modulių, kurie apjungia visus įmonės procesus. Šių modulių įvairovė leidžia pritaikyti šias sistemas įvairaus tipo – prekybinėse, gamybinėse, paslaugų teikimo įmonėse.
Verslo valdymo sistemos būtinos siekiant optimizuoti įmonių darbą:
- Sutaupyti laiko;
- Kaupti vieningą duomenų bazę;
- Apsisaugoti nuo informacijos praradimo;
- Kontroliuoti darbų eigą;
- Gauti automatines ataskaitas;
- Optimalizuoti vidinę komunikaciją.
Taip pat yra keletas pagrindinių sistemų, kurios integruojamos kartu su verslo valdymo sistema:
- CRM (angl. Customer Relationship Managemen) – užtikrina ryšių su klientais valdymą. Kaupia ir analizuoją visą su klientais ar jų veiksmais komunikacijos procesu susijusią informaciją.
- SCM (angl. Supply chain management) – tiekimo grandinės valdymo sistema. Ji kontroliuoja visą tiekimo procesą, nuo žaliavų iki galutinio pardavimo.
- BI (angl. Business intelligence) – verslo analitikos sistema. Pateikia ir apdoroja informaciją iš visų verslo valdymo sistemų, kuri naudojama veiklos analizei ir kontrolei vykdyti.
Šių sistemų įvairovė sparčiai auga, todėl darosi vis sunkiau pasirinkti, kuri tinkamiausia įmonei. Visos verslo valdymo sistemos atlieka tas pačias pagrindines funkcijas, kaip informacijos kaupimas, redagavimas, modifikavimas ir kita. Todėl svarbu praeiti pagrindinius etapus iki įsidiegiant sistemą savo įmonėje, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas. Pirmiausia svarbu nusistatyti tikslus, pasirinkti specialistus gebėsiančius dirbti su verslo valdymo sistemomis. Tada paruošus funkcinių reikalavimų dokumentą galima išsirinkti konkrečią sistemą, kuri bus naudinga įmonei ir atitiks jos poreikius.
Tik sėkmingai įdiegtos verslo valdymo sistemos, su įmonei pritaikytais moduliais gali padėti sumažinti sąnaudas, tinkamai išanalizuoti duomenis, aptarnauti klientus ir išvengti brangiai kainuojančių klaidų.