5 dažniausiai užduodami klausimai apie keramikinius kaminus

keramikiniai kaminaiKeramikinių kaminų pardavėjai dažnai sulaukia klausim apie parduodamus kaminus. Kalbėjomės su Kaminai24.lt darbuotojais apie dažniausiai užduodamus klausimus (DUK).

Kiek kainuoja geri keramikiniai kaminai?

Kaina priklauso nuo 4 dalykų. 3 iš jų galima gana tiksliai įvertinti. Tai pačio kamino kaina. Ji nustatoma pagal tris kriterijus:

  1. Dūmtraukio įdėklo skersmuo (gali būti 160, 180 ir 200 mm skersmens).
  2. Ventiliacinių angų skaičius (gali nebūti nė vienos, viena arba dvi).
  3. Kamino aukštis metrais (priklauso nuo kiekvieno amo projekto individualiai. Standartiškai 2 aukštų namui reikalingas 7-8 metrų aukščio kaminas)

Ketvirtas dalykas yra kokybiškas kamino montavimas. Čia taupyti nereikėtų, nes nuo to priklauso suteikiama garantija ir, žinoma, namų saugumas.

Kiek laiko užtrunka pastatyti kaminą?

Jei visos detalės yra vietoje, nereikia jų papildomai užsakyti, kamino sudedamosios dalys (pagrindas, įdėklas, blokeliai, angos, groteles ir t.t.) pristatomos visoje Lietuvoje per 2-3 darbo dienas. Tada lieka tik kviesti meistrus, kad šie sumontuotų. Montavimas trunka 1-2 dienas. Realu, kad kaminą visiškai pastatysite per savaitę nuo jo užsakymo.

Kokios keramikinių kaminų garantijos?

Keramikinio kamino detalėms, kaip ir pačiam kaminui suteikiama 30 metų garantija. Garantija negalioja, jei montavimo darbus atlieka savamoksliai ir nekvalifikuoti meistrai. Garantiją suteikti gali tik oficialūs gamintojo atstovai. Be to tai labai svarbu ir draudimo kompanijoms, nes kilus gaisrui būtina žinoti, kurioje vietoje buvo padaryta klaidų ir kas už tai atsakingas. Jei kaminą statotės patys, greičiausiai ir išmokų iš draudimo kompanijos negausite.

Ar keramikiniai kaminai yra saugūs?

Visiškai saugūs. Pats keramikinis blokelis yra atsparus dideliems karščiams, o jo viduje dedamas specialus šamotinis įdėklas, kuris gali atlaikyti 1 valandą suodžių gaisro, kurio metu pasiekiama 600 laipsnių temperatūra. Paprastai suodžiai sudega gana greitai, jų degimo temperatūra niekaip nesiekia 600, todėl kaminas visiškai saugus ir patikimas.

Jei kaminą montavo nekvalifikuoti montuotojai, tokių garantijų dėl saugumo duoti negalima. Pačios medžiagos atlaiko visus iššūkius, tačiau dėl montuotojų klaidos ugnis gali prasiveržti ir tada belieka tikėtis, kad namas neužsidegs.

Kurio gamintojo kaminus rinktis?

Lietuvoje prekiaujama lenkiškai, vokiškais ir kiniškais kaminais. Vokiška kokybė yra aukščiausia. Lenkiški kaminai kokybe neatsilieka nuo vokiškos, tačiau jų kaina yra ženkliai mažesnė. Kiniškų kaminų kokybė yra abejotina, tad kiniškus kaminus montuojate sau gana aukšta rizika…

Prekės ženklo populiarumas priklauso nuo rinkodarai skiriamų lėšų, todėl reklama gali išaukštinti vieną ar kitą gamintoją. Geriau pasikliauti gamintojo reputacija, apie kurią papasakos kiekvienas montuotojas.

Tikimės, kad žinodami atsakymus į šiuos klausimus, paprasčiau išsirinksite, kas jums geriausia.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *