Du pagrindiniai rekuperatoriaus tipai
Egzistuoja du pagrindiniai šilumokaičių tipai, kurie skiriasi naudojant tarpinį kaupimą arba tiesioginį šilumos perdavimą.
Regeneratoriuje šiluma iš pirminės terpės pirmiausia kaupiama šiluminėje mase, o vėliau (kitą ciklą) regeneruojama iš tos masės antrine terpe. Šiluminė masė gali būti srauto kanalų sieninė medžiaga arba porėta terpė, per kurią vedamas kintamas pirminis ir antrinis srautai.
Rekuperatoriuje abi terpės yra atskirtos siena, per kurią šiluma tiesiogiai perduodama.
Papildomos dalijimosi sistemos yra naudojamos, kai tarpinė terpė perduoda šilumą iš pirminės terpės pirmame šilumokaityje į antrinę terpę antrame šilumokaityje.
Regeneratorius turi rimtų trūkumų, nes šiluma turi sklisti tarpinėje laikymo medžiagoje ir iš jos, todėl prarandama egzergija, nes šilumos frontas srauto kryptimi yra išlygintas ir ne visa šiluma gali būti regeneruota. Be to, tarpinė laikymo medžiaga (daugiausia srauto kanalų siena) turi būti geras šilumos laidininkas akumuliavimo funkcijai, o tai sukelia aukštą šilumos laidumą srauto kryptimi, sukeldama didelį efektyvumo praradimą (<< 90%).
Vienintelis rekuperatoriaus nuostolis yra šilumos laidumas per sieną srauto kryptimi, tačiau, naudojant medžiagas, turinčias mažą šilumos laidumą, pavyzdžiui, plastiką, jos gali būti sumažintos iki mažiau nei tūkstantmečio.
Norint pasiekti reikiamą efektyvumą, galima naudoti tik rekuperatorių.
Jei aukščiau pateikta informacija sudomino ir norite sužinoti daugiau, užpildykite mūsų kontaktinę formą.
Kas yra rekuperatorius?
Šilumokaičiai perduoda energiją šilumos pavidalu iš vienos terpės (pvz., Dujų ar skysčio) į kitą. Jie randami pramonėje, variklinėse transporto priemonėse ir buityje, įskaitant šaldytuvus ir akumuliacinius šildytuvus. Šilumokaičiai, kurie yra specialiai suprojektuoti atgauti šilumą iš atliekų, išmetamųjų dujų ir skysčių, o vėliau panaudoti ją, perduodant tiesiai į kitą terpę, yra žinomi kaip rekuperatoriai. „Recair“ gamina šilumos atgavimo ventiliatorių šerdį.
Kaip tai veikia?
Šilumnešyje „oras – oras“ šilumnešyje gaunami ir išeinantys oro srautai yra atskirti vientisa užtvara (t. y. Ortakio siena). Jei yra skirtumai tarp dviejų oro srautų, šiluma iš šiltesnio oro srauto per barjerą bus perduodama į vėsesnį oro srautą pagal antrąjį termodinamikos dėsnį. Tai teigia, kad šiluma pereis iš karštesnio regiono į šaltesnį regioną. Tokiu būdu iš pastato išeinantis šiltas, sustingęs oras perduodamas šiltu, gaiviu oru, patenkančiu į pastatą, arba atvirkščiai.
Kaip sužinoti, kada rekuperatorius veikia gerai?
Dauguma žmonių nori būti tikri diegdami šilumą atkuriančią vėdinimo sistemą tuo, kad nejaus šalčio ar karštų skersvėjų: ty, iš šilumokaičio į namus išeinantis oras turėtų būti maždaug tokios pat temperatūros kaip ir oras jau namuose. Bet žmonės galėjo reikalauti daugiau. Vien todėl, kad šilumokaitis tiekia orą daugiau ar mažiau tinkama temperatūra, tai dar nereiškia, kad jis veikia 100% efektyviai. Jei neatgaunama tiek šilumos, kiek įmanoma, sutaupysite ne tiek pinigų, kiek galėtų! Per mažą šilumokaičio eksploatavimo laiką net ir mažiausi efektyvumo patobulinimai gali padėti sutaupyti jūsų sąskaitas už energiją. Štai kodėl „Recair“ nuolat stengiasi, kad jo produktai būtų maksimaliai efektyvūs, kad visa šiluma iš išmetamo oro būtų perduodama į gaunamą orą, o išleidžiamas oras išeitų iš šilumokaičio tokios pat temperatūros kaip išorinis oras ir grynas oras. įeinant į kambarį tokios pat temperatūros kaip oras viduje.
Kaip „Recair“ pasiekia maksimalų našumą?
Norėdami pasiekti šį idealą, mes dirbome su savo Tyrimų ir plėtros skyriumi, kad suprastume, kokias sąlygas turi atitikti šilumokaitis, kad būtų užtikrintas maksimalus galimas abiejų oro srautų šiluminis efektyvumas. Atlikdami mokslinius bandymus, mes nustatėme, kad maksimaliai efektyvus šilumokaitis turi atitikti tam tikrus kriterijus.