Aktyvus poilsis gamtoje, turistinės kelionės ir baidarių maršrutai Aukštaitijoje

baidarių maršrutai AukštaitijojeArtėjant vasarai svajojame apie atostogas ir nuotaikingas pramogas. Atlikti tyrimai rodo, kad vis daugiau poilsiautojų renkasi aktyvų laisvalaikį gamtoje. Nors ramus poilsis pajūryje nepraranda savo populiarumo, daugelis šeimų vieną ar kelias dienas skiria turistinėms kelionėms ar plaukimui baidarėmis. Juolab, kad baidarių maršrutai Aukštaitijoje stebina itin didele pasiūla ir suteikia galimybę iš arčiau susipažinti su įspūdingo grožio Lietuvos gamta.

Aktyvus poilsis suteikia daugiau energijos ir dovanoja nepamirštamų įspūdžių, be to, šis sprendimas stiprina tarpusavio ryšį ir skatina artimesnį žmonių bendravimą. Poilsis gamtoje leidžia pabėgti nuo erzinančio miesto šurmulio, pamiršti transporto grūstis ir nuolatinį skubėjimą. Reikia pripažinti, kad šių dienų kasdienybė neatsiejama nuo technologijų – nuolatos lėkdami į priekį ir dirbdami su kaskart modernėjančia technika, pamirštame nuoširdaus bendravimo privalumus. Ir priešingai – buvimas gamtoje padeda nusiraminti, leidžia mėgautis saulės spinduliais, paukščių čiulbėjimu ar skaidraus ežero grožiu. Sparčiai populiarėjančios kaimo turizmo sodybos kviečia prisiminti vaikystę ir mėgautis lauko žaidimo pramogomis, skirti laiko žygiams gamtoje, jodinėjimui arkliais ar plaukimui baidarėmis. Gamtos dovanojamos pramogos suburia darbo kolektyvus ir suartina šeimas, todėl tai puikus sprendimas visiems, trokštantiems ramybės ar pasiilgusiems nuoširdaus tarpusavio bendravimo.

Išskirtinio poilsiautojų dėmesio sulaukia turistiniai žygiai ir plaukimas baidarėmis. Pirmoji pramoga rekomenduojama žmonėms, nebijantiems fizinių iššūkių ir norintiems iš arčiau susipažinti su natūralios gamtos turtais. Turistinės kelionės gali būti organizuojamos su žygių vadovais ar be jų. Žygiavimas miškų keliais ir orientacinės užduotys gali tęstis vieną ar kelias dienas – viskas priklauso nuo jūsų poreikių ir fizinio pasirengimo. Plaukimas baidarėmis patiks žmonėms, mėgstantiems vandens pramogas ir aktyvų laisvalaikį. Plaukimas srauniomis upėmis siejamas su nuotykiais ir iššūkiais. Tiesa, jei šioje srityje esate naujokai, rekomenduojame rinktis lengvesnius maršrutus, t. y. tiesesnius vandens kelius. Jei keliaujate nebe pirmą kartą, jums patiks kiek sudėtingesni baidarių maršrutai Aukštaitijoje, reikalaujantys aktyvesnio fizinio darbo – šie vandens keliai pasižymi staigiais vingiais, susiaurėjimais ir praplatėjimais, užtvaromis ir seklumomis. Jei planuojate kelių dienų kelionę, puikus sprendimas – poilsis gamtoje. Daugelis plaukikų renkasi nakvynę jaukiose stovyklavietėse ir miega palapinėse. Jei vertinate patogumą, pvz., plaukiate su mažais vaikais ir nenorite nakties praleisti gamtoje, išsinuomokite pirtis ar nakvynės namukus, kuriuose galėsite ramiai pailsėti ar pasiruošti kitos dienos plaukimui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *