Apsaugos sistemos – ką išsirinkti ir nesuklysti

apsaugos sistemosĮsijungus televiziją, radiją ar atsidarius internetinį naujienų portalą, mus pasitinka nemaloniai didelis informacijos kiekis apie įvarius padarytus nusikaltimus. Ši gausa rodo, kaip dažnai vieni asmenys siekia pasikėsinti į kitų privatumą, turtą ar net gyvybę. Dažniausiai pasikartoja pasikėsinimo į nuosavybę nusikaltimai, vien per 2013 metus jų buvo užfiksuota daugiau nei 27 tūkst. visoje Lietuvoje. Mes, norėdami apsaugoti savo turtą turime gerai pamąstyti prieš išsirinkdami apsaugos sistemą. Jų yra keletas rūšių, todėl prieš įsigyjant būtina įvertinti turto pobūdį, dydį, poreikius ir kitus faktorius, o dar geriau, pasikonsultuoti su specialistais. O prieš konsultaciją pravartu ir patiems pasidomėti daugiau, todėl žemiau pateikiamos pagrindinės apsaugos sistemų rūšys ir trumpi jų aprašymai.

  • Signalizacijos. Jos būna įvairių tipų, kurie priklauso nuo jų aktyvavimo būdo. Vienos signalizacijos įsijungia sureagavus nuo judesio ar stiklo dūžio garso, kitos – kai yra peržengiamas tam tikras barjeras, kuris gali būti mikrobangų ar infraraudonųjų spindulių.
  • Vaizdo stebėjimo sistemos. Jas sudaro vaizdo kameros, fiksuojančios vykstančius judesius, įrašomieji įrenginiai, kurie įrašo visa tai į laikmeną. Taip pat videokamerų objektyvai, leidžiantys pasirinkti filmavimo kokybę bei atstumą ir videokamerų gaubtai, apsaugantys kamerą nuo aplinkos veiksnių.
  • Gaisro signalizacijos. Šios apsaugos sistemos yra skirtos užfiksuoti gaisro atvejus ir perduoti signalą apie pavojų. Svarbiausias jos sudedamasis įrenginys yra centralė, kuri praneša apie gaisrą signalizacijos daviklio atstumo ar spindulio tikslumu. Taip pat yra gaisro davikliai, reaguojantys į parametrų pasikeitimą. Jie gal būti priešgaisriniai, temperatūriniai, dūminiai ir linijiniai, priklausomai nuo to į ką norima, kad sistema reaguotų.
  • Praėjimo kontrolė. Tai sudėtinga apsaugos sistema, sudaryta iš techninių ir programinių įrengimų, skirtų fiksuoti neleidžiamų asmenų įėjimą ar transporto priemonių įvažiavimą į patalpą ar teritoriją. Šią sistemą paprastai sudaro centrinis kompiuteris, valdantis visą sistemą, taip pat duomenų valdikliai, kontroleriai ir skaitytuvai.
  • Telefonspynės. Tai kol kas bene labiausiai paplitusi apsaugos sistemos rūšis, leidžianti per atstumą bendrauti asmenims esantiems patalpos viduje ir išorėje. Jos būna vaizdo, kurios leidžia ne tik girdėti, bet ir matyti pašnekovą ir garso, leidžiančios jį tik girdėti.
  • Perimetro apsauga. Tai sistemų visuma, skirta saugoti tam tikrą išorės teritoriją ir dažnai yra įrengiama pasienio apsaugos punktuose, gamybinių įmonių ar energetinės svarbos objektų teritorijose.

Visos šios apsaugos sistemos yra skirtos užtikrinti nuosavybės apsaugą, o jų pasirinkimas priklauso tik nuo pačio pirkėjo poreikių ir galimybių. Bet kokiu atveju, prieš priimant sprendimą kurią iš jų įsigyti, patartina pasikonsultuoti su šios srities specialistais, kurie ne tik padės išsirinkti tinkamiausią, bet ir atliks jų montavimo ir tolimesnės apsaugos paslaugas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *