Durys Vilniuje: kaip išsirinkti vidaus duris?

durys VilniujeĮrenginėjant ar perkūrinėjant namų interjerą, dažniausiai susitelkiama į naująją sienų spalvą, grindų dangą, baldus bei įvairias interjero detales, leisiančias sukurti jaukius namus. Visgi, intensyviai ieškant prie naujųjų sienų derančio paveikslo, nederėtų pamiršti suteikti pakankamai dėmesio ir vidaus durims. Juk  vidaus durys Vilniuje ir kituose miestuose ne tik atskiria kambarius bei suteikia privatumo, tačiau atlieka ir estetinę interjero funkciją. Taigi, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis vidaus duris?

Svarbiausia – kokybė ir medžiaga, iš kurios yra pagamintos durys. Šiandien rinkoje vidaus durų pasirinkimas išties labai platus, todėl pabandykime išskirti pagrindinius šių durų tipus, jų privalumus bei trūkumus:

  • Laminuotos vidaus durys. Šių durų gaminimo procesas gana paprastas: ant durų, kurių sandara gali būti pati įvairiausia, pradedant akytu kartoniniu užpildu ir baigiant klijuota mediena, presu užklijuojama speciali plėvelė, todėl didžiausias laminuotų vidaus durų privalumas – itin didelis modelių ir dizaino pasirinkimas. Beje, šių durų kaina ir priklauso nuo jų sandaros ir laminato pobūdžio. Taigi, net išrankiausieji tikrai atras jiems patinkančias ir prie interjero tinkančias vidaus duris. Kita vertus, laminuotas duris sudėtinga restauruoti ar prižiūrėti, tad, jei namuose vis dar gyvena mažieji, kurie mėgsta savo meninius gebėjimus išreikšti ant sienų ar durų, vertėtų gerai pagalvoti ar laminuotos durys yra geriausias pasirinkimas.
  • Medžio masyvo durys. Šios durys Vilniuje itin populiarios, jos vertinamos už savo ilgaamžiškumą ir galimybę greitai bei paprastai atnaujinti jų paviršių. Tiesa, natūralaus medžio durų kaina yra šiek tiek aukštesnė, ypač tada, jei renkatės ąžuolines, uosines ar alksnines duris. Šiek tiek pigesnės yra eglinės ar pušinės vidaus durys. Kita vertus, kokybiškų medžio masyvo durų eksploatacija gali siekti net 100 metų, todėl tai pirkinys iki gyvenimo galo tiesiogine ta žodžio prasme. Svarbu paminėti, kad medžio masyvo durys itin retas svečias masinėje gamyboje, jos paprastai gaminamos pagal individualų užsakymą, todėl galite būti tikri, kad niekas kitas neturės tokių durų kaip jūs.
  • Faneruotos durys. Šios durys Vilniuje, o galima sakyti ir visoje Lietuvoje, yra pačios populiariausias. Tai lemia sąlyginai žema kaina ir palyginus neprasta kokybė, nesudėtinga priežiūra bei paltus dizaino pasirinkimas. Tiesa, norėdami, kad faneruotis vidaus durys tarnautų ne vienerius metus, vertėtų rintis kokybiškesnę sandarą, kurios kaina svyruoja nuo 800 iki 900 Lt.

Taigi, vidaus durys Vilniuje bei kituose miestuose gali pasigirti išties plačiu medžiagų bei dizaino pasirinkimu, viskas priklauso nuo jūsų norų bei finansinių galimybių. Visgi, verta atminti, kad durys- tai ilgaamžis pirkinys, jei sienas galima perdažyti kelis kartus per metus, tai duris vertėtų rinktis pakankamai neutralias, kad jos derėtų prie interjero pokyčių.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *