Apšvietimas namuose: ir funkcija, ir estetika

apsvietimas

Įrenginėdami būstą daug dėmesio skiriame interjero detalėms, įvairioms smulkmenoms, spalvų gamai ir t.t. Visa tai darome, kad kiekvieną dieną atsikėlę iš lovos ar grįžę iš darbo namuose jaustume pažįstamą šilumą bei jaukumą. Tačiau dažnai tiek dėmesio skirdami dalykams kaip vonios plytelės ar kiliminė danga, pražiūrime iš tiesų svarbų faktorių – apšvietimą. Apšvietimas yra bene svarbiausias veiksnys, nulemiantis, ar jūsų būstas skleis malonią šilumą kiekvieną kartą įėjus pro duris.

Apšvietimas būna dviejų rūšių pagal paskirtį ir dviejų rūšių pagal šviesos šaltinį. Paskirtys būna funkcinės bei estetinės. Funkcinė apšvietimo paskirtis, kaip galima nesunkiai atspėti, yra suteikti šviesos tamsiose vietose. Estetinė paskirtis – suteikti jaukumo jausmą, išryškinti kitas interjero detales ir t.t. Dažniausias siekis – suderinti tiek funkcinę, tiek estetinę paskirtis, t.y. padaryti taip, kad lempos ne tik puikiai apšviestų erdvę, bet kartu ją ir pagražintų, pagyvintų, suteiktų jaukumo. Pagal šaltinius apšvietimas skirstomas į dirbtinį ir natūralų. Dirbtinis apšvietimas sklinda iš šviestuvų, natūralų apšvietimą gauname iš lauko – saulės šviesos.

Tenka pripažinti, jog funkcinę paskirtį atliekantį apšvietimą nesunku sukurti – šviestuvai, lempos, laidai, jungikliai. Viskas. Apšvietimą turime. Tačiau interjero dizaineriai sutaria, jog tam, kad apšvietimas kurtų nuotaiką, tenka padirbėti šiek tiek daugiau ir paplanuoti į priekį. Apie apšvietimą reikia pradėti galvoti dar tada, kai būste nėra išvedžioti elektros laidai, pastatytos pertvaros. Kai visa tai jau būna įrengta, apšvietimas derinamas prie nustatytų sąlygų, o ne kuriamas toks, koks labiausiai tiktų tai aplinkai. Kaip šachmatuose, apie apšvietimą tenka galvoti numatant kelis žingsnius į priekį.

Tas pats ir su langais – jaukiausią šviesą vis vien sukuria saulė, todėl reikia rūpintis, kad į būstą patektų pakankamai natūralios šviesos per didelius langus. Šviesa iš lauko puikiausiai tinka svetainės, miegamojo, virtuvės, darbo ir svečių kambarių apšvietimui. Taigi, visur!

Ar namuose geras apšvietimas, ar ne, priklauso nuo to, kaip sklinda šviesa, o ne kaip atrodo šviestuvai ar lempos. Geras apšvietimas sklinda iš nežinomo šaltinio, todėl niekada nepersistenkite: iš visų pusių akinančios lempos nesuteiks namams jaukumo, o tiesiog nuvargins akis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *