Buhalterinė apskaita: etatas įmonėje ar laisvai samdomas specialistas?

buhalterinė apskaita KlaipėdojeKalbai pakrypus apie verslą, be piniginių klausimų neapsieinama – pelnas, atlyginimai darbuotojams, mokesčiai ir kiti finansiniai reikalai. Ne veltui asmuo, sudėliojantis tuos skaičiukus į savo vietas, neformaliai tituluojamas antru svarbiausiu asmeniu po vadovo. Taip, kalba eina apie buhalterius – asmenis, kasdien dirbančius didelės atsakomybės ir kruopštumo reikalaujančius darbus. Vadovai, kuriems aktuali buhalterinė apskaita Klaipėdoje ar bet kuriame kitame mieste, visų pirma turi nuspręsti, kokiu principu bus tvarkomi buhalteriniai reikalai jų įmonėje: galima steigti atskirą etatą ar samdyti buhalterines paslaugas teikiančias įmones konkrečių darbų atlikimui. Kaip nuspręsti, kuris variantas tinkamesnis?

Jei buhalterinė apskaita Klaipėdoje aktuali vidutinio dydžio ar didelei įmonei, sprendimas gana aiškus. Buhalteriui čia tiek daug darbo, jog tik spėk suktis: kabinete privalo nuolat sėdėti žmogus, pasiruošęs atlikti su buhalterine apskaita susijusius darbus bei teikti profesionalias konsultacijas. Tačiau mažų įmonių savininkai turėtų gerai pasvarstyti, ar „atvažiuojamoji“ buhalterinė apskaita Klaipėdoje jų atveju nėra geresnis sprendimas. Šios galimybės privalumai:

  • Mokama už konkrečiai atliktus darbus (atlyginimų apskaita, ataskaitų ruošimas ir kita), o ne kėdės trynimą. Ne paslaptis, jog nedidelėse įmonėse darbų apimtys mažesnės, tad ir buhalteriai ne visą laiką būna užsiėmę.
  • Nereikia rūpintis buhalterio darbo vieta bei jos įrengimu. Kiekviena pareigybė įmonėje susijusi su tam tikrų poreikų išpildymo būtinybe. Buhalteris šiuo atvejus neapsieis be rašomojo stalo ir kėdės, kompiuterio, specialių buhalterinės apskaitos programų ir panašiai. Jei buhalterinės apskaitos tvarkymui samdote įmonę, ši ir įsipareigoja viskuo pasirūpinti.
  • Galite ieškoti geriausio specialisto kainos ir kokybės atžvilgiu. Jei netenkina darbas asmens (ar tiesiog nesutampa vadinamieji biolaukai), dirbančio pagal neterminuotą sutartį, šio atleidimas yra gana problematiškas. Tuo tarpu nutraukti buhalterinės apskaitos sutartį su laisvai samdomais specialistais galite kada tik panorėję. Šią paslaugą teikiančių įmonių ratas platus, tad neabejotinai rasite jūsų poreikius atitinkantį specialistą. Negana to, galima tikėtis gauti geriausią kainos pasiūlymą. Auganti konkurecija skatina klientus vilioti tokiomis akcijomis kaip „įmonių steigimas Klaipėdoje ir nemokama 3 mėnesių buhalterinė apskaita“ ir panašiai.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *