Egzotines kelionės į Mianmarą

kelionės į Mianmarą

Yra trys kelionių tipai: poilsinės kelionės, pažintinė kelionės ir egzotinės kelionės į šalis, apie kurias menkai ką žinome. Pati tikriausia egzotinė kelionė yra į Mianmarą – šalį Pietryčių Azijoje.

Mianmaras? Negirdėjote tokios? O Birma? Kažką girdėjote? Tada atminkite. Dabar Birma vadinama Mianmaru. Pavadinimas Birma buvo duotas anglų kolonistų, o 1989 metais karinė chunta pervadino atgal į Mianmarą. Mianmaras – ilgametis šios šalies pavadinimas, o naujasis (nuo 19 amžiaus) kilo nuo vienos iš etninių grupių, Bamar, pavadinimo. Žodžių, nesigilinkime į istorines peripetijas ir galvokime tik apie egzotines keliones.

Egzotinės kelionės į Mianmarą organizuojamos nedidelėms grupėms – 10-12 žmonių. Tai daugiau pažintinė kelionė, skirta susipažinti su dideliu ir mums nežinomu kraštu, kuriame gyvena  daug sunkiai besiverčiančių žmonių. Budizmas – dominuojanti religija Mianmare, tačiau žmonės ten laimingi, net ir nieko neturėdami. Tai mūsų suvokimu jie gyvena skurdžiai. Jų akimis tas skurdas yra labai reliatyvus.

Kelionės į Mianmarą vyksta rudenį, kai oro sąlygos šioje šalyje tampa priimtinos europiečiams. Subtropinis klimatas yra tikras iššūkis lietuviams, nors mes ir esame pripratę prie drėgmės, tačiau sunkiai ištveriame 30-40 laipsnių karštį.

Pagrindinis traukos objektas Mianmare – didžiuliai senoviniai miestai ir įspūdingo grožio šventyklos su tonomis aukso. Tiek aukso vienoje vietoje lietuviai dar nėra matę, todėl renkasi šią šalį. Taip pat keliautojus traukia ir nuostabi gamta. Viena iš pagrindinių atrakcijų – kelionės upėmis, ant kurių verda gyvenimas. Skamba keistai? Žmonės ten gyvena ant vandens, augina maistinius augalus. Toks gyvenimo būdas mums tikrai atrodo egzotiškas ir neįprastas, todėl susipažinti su visiškai kitokiu gyvenimo būdu mums tikrai naudinga.

Kelionės į Mianmarą metu tenka skristi iš vieno miesto į kitą jau šalies viduje. Ten atstumai dideli, o keliai neprilygsta mūsų įprastoms automagistralėms, tad patogiausias susisiekimo būdas lieka lėktuvas.

Kokia gi kelionė be poilsio paplūdimyje? Mianmaras turi nemažai puikių paplūdimių su baltu smėliu. Indijos vandenynas, o tiksliau Bengalijos įlanka yra puiki vieta pailsėti po sekinančių kelionių ir ekskursijų po dramblių fermas, parkus ir šventyklų griuvėsius.

17 dienų kelionė kainuoja apie 2000 eurų (visi skrydžiai ir viešbučiai įskaičiuoti, kaip ir gido paslaugos). Už tokią kainą pamatyti Mianmarą tikrai verta.

Kelionės programą galima rasti Santitravels.com puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *