Hemorojus dar vadinamas programuotojų arba vairuotojų liga. Kodėl? Nuolatinis sėdimas darbas būdingas šioms dviem profesijoms. Iš tikrųjų hemorojus išsivystyti gali ne tik dėl nuolatinio sėdėjimo ir mažo aktyvumo. Jis pasireiškia ir daug judantiems jauniems žmonėms. Priežastis – genetika, ilgas stanginimasis tuštinantis. Taigi, eidami į tualetą atlikti „didžiojo reikalo“, palikite telefoną ar knygą – savo aistrą skaityti patenkinsite ir oro gaiviklio etiketėje esančiu tekstu.
Jei jau susirgote hemorojumi, atminkite – negydomas jis progresuoja ir tampa vis baisesniu gyvenimo palydovu. Tad susikaupkite ir pasiryžkite gydymui. Hemorojaus gydymas dabar yra gana veiksmingas, ypač pirmosiose stadijose. 3 ir 4 stadijos hemorojaus gydymas jau yra sudėtingesnis ir nebeapsieina be chirurginės operacijos, po kurios seka gana skausmingas gijimas. Geriau gydytis iš karto, kai tik pastebite pirmuosius simtomus – kraujavimą iš išangės, išlendančius mazgus.
Kaip atrodo 3 stadijos hemorojus? Hemoraginiai mazgai jau nebesulenda atgal į išangę patys ir lieka dažniausiai išorėje. Kai užkietėja viduriai arba žmogus viduriuoja, iš išangės gausiai kraujuoja. Kraujuoti gali ir nevalingai, pavyzdžiui sportuojant, užsiimant seksu, kažką sunkiai nešant. Tiesiog pajuntate, kad kelnaitės šlapios ir tiek. Ypač daug nepatogumų sukelia tuštinimasis kaime, kur nėra sterilios aplinkos, daug tualetinio popieriaus, šilto vandens apsiprausti. Tuštinantis pasirodo krešuliai, nes kraujas pradeda krešėti dar besituštinant. Reikalingi specialūs įklotai, kurie paprastai naudojami tik pirmą savaitę po operacijos. Tai labai nepatogu ir nehigieniška, todėl nelaukite šios stadijos – gydykitės vos tik pajautę pirmuosius simptomus.
Hemorojaus gydymas prasideda nuo gana nemalonios apžiūros. Ne bent analinis seksas suteikia daug malonumo (mes nekalbame apie homoseksualius santykius, nes analinis seksas yra įprastas ir heteroseksualiuose santykiuose)… Kai gydytojas proktologas apžiūri, pirmiausia skiriamas medicininis gydymas tabletėmis (Detralex) ir žvakutėmis (Hemorol, Posterisan, Mastu ir t.t.). Tabletės normalizuoja kraujotaką, o žvakutės ramina išangės vidinę dalį. Bet kuriam vyrui žvakutės įstatymo procesas yra labai nemalonus.
Jei medikamentinis gydymas nepadeda, reikalinga nesudėtinga mazgų perrišimo operacija. Ant mazgų yra uždedamas specialus žiedas, kuris užveržia mazgą ir jis nukrenta. Po tokios operacijos jau kitą dieną galima eiti į darbą, tad tai labai efektyvus gydymo būdas. Paprastai po tokio gydymo apsileisti ligą dar kartą niekam nebesinori.
Hemorojaus atsiradimą galima stabdyti pakeitus gyvenimo būdą – daugiau vaikštant, sportuojant, trumpiau tuštinantis. Stiprus alkoholis turi įtakos kraujavimo intensyvumui ir iš dalies hemorojui. Dėl to patartina vengti arba saikingai vartoti alkoholinius gėrimus.
Taip pat reiktų vengti vidurių užkietėjimo ir viduriavimo. Viduriavimas ir užkietėjimas labai stipriai veikia išangės vidų ir gali praplėšti hemoraginius mazgus tiek viduje, tiek jau išorėje. Po to formuojasi išangės raukšlės, kurias vėliau gali tekti pašalinti chirurginiu būdu.
Hemorojau gydymas pirmose stadijose yra paprastas ir neskausmingas. Vėliau – skausmingas ir su 1-2 mėnesiais papildomų nepatogumų, tad rinktis jums – laukti, melstis, gerti saujomis brangius vaistus ar kreiptis į specialistus ir užbaigti tai kartą ir visiems laikams…