Higienos kursai: ką žinoti ir kur kreiptis?

higiena

Norintiems dirbti tam tikrose srityse, reikalingas ne tik specialus išsilavinimas, bet ir papildomos žinios. Pavyzdžiui, dirbant su maistu, prieš įsidarbinant visuomet reikalingas higienos pažymėjimas, kuris išduodamas tik išklausius higienos kursus. Kas tai per kursai, kur jie vyksta ir kam jie reikalingi?

Jeigu pirmą kartą darbinatės panašioje srityje, gali būti, kad nė nežinosite, kad Jums reikalingas papildomas pažymėjimas, kuris nurodo, kad esate susipažinęs su visais higienos reikalavimais ir įstatymuose numatytomis normomis, kurios reikalingos Jūsų kasdieniam darbui. Visą informaciją apie tai suteikia specialistai organizuojamuose higienos kursuose.

Dažniausiai higienos kursai yra organizuojami miestuose surenkant tam tikras grupes. Tačiau šiuo laiku, kai paslaugos nuotoliniu būdu vis populiarėja, ir higienos pažymėjimas gali būti išduodamas per atstumą. Tereikia užsiregistruoti į Jūsų būsimą veiklą atitinkančius kursus. Sumokėjus nedidelį mokestį Jums bus atsiųsta visa reikalinga informacija, kurią turite žinoti. Tuomet išlaikius specializuotą tekstą, gausite oficialų pažymėjimą. Jis galioja visose darbovietėse ir yra išduodamas tik tai daryti galinčių įstaigų.

Kam reikalingi higienos kursai?

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus higienos pažymėjimas reikalingas konkrečiose srityse dirbantiems specialistams, kurių veikla yra susijusi arba us maistu, arba us žmonių sveikata. Todėl ir higienos kursai bei juose dėstoma informacija skiriasi pagal tai, koks bus Jūsų darbas. Per atstumą Lietuvoje galima išlaikyti kelių tipų kursus ir gauti pažymėjimus.

  • Valytojų darbe. Pirmą kartą pradedant teikti valymo paslaugas, reikalinga išlaikyti higienos kursus. Išduodamas higienos pažymėjimas bus neterminuoto galiojimo, tad kursų kartoti nereikės.
  • Pedagogų darbe. Dirbant su vaikais – higienos pažymėjimas taip pat yra būtinas. Švietimo įstaigų darbuotojai turi būti informuoti apie tai, kokiomis sąlygomis vaikams yra saugu ugdytis.
  • Dirbant su maistu. Dirbant su maistu, nesvarbu, ar tai maisto gamyba, ar darbas restorane, higienos kursai turi būti laikomi kartą į penkerius metus. Tai sfera, kurioje labai svarbu tinkamos higienos žinios. Kursus reikia ne tik išlaikyti, bet ir kasdien darbe taikyti čia įgytas žinias. Ar tai tinkamai daroma, reguliariai tikrina atsakingos institucijos.
  • Sveikatos paslaugų sferoje. Kadangi teikiant grožio ir sveikatinimo paslaugas tiesiogiai daromas poveikis žmogaus sveikatai, higienos normų išmanymas čia labai svarbus, tad higienos kursai tokiems specialistams – privalomi.
  • Apgyvendinime ir stovyklose. Jeigu organizuojamos vaikų stovyklos, nesvarbu, ar tai tik dienos stovyklos, ar tokios, kuriose vaikai pasilieka kelioms dienoms ir ilgiau, čia dirbantiems suaugusiems žmonėms privaloma išlaikyti higienos kursus. Taip pat ir apgyvendinimo paslaugas teikiantiems asmenims. Tai svarbu, kad gyventojams būtų užtikrintos tinkamos sąlygos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *