Į madą grįžtantys prabangūs antkapiai – ką renkasi lietuviai?

prabangūs antkapiaiKapavietės tvarkymas – daug laiko ir gana didelių išlaidų reikalaujantis procesas. Žinoma, artimųjų atminimui ieškome to, kas geriausia, todėl ir investicijos, skirtos paminklo gamybai, nėra gąsdinančios. Per krizę dominavę minimalistinio dizaino, kiniškos produkcijos paminklai praranda savo populiarumą – kapinėse vis dažniau matomi prabangūs antkapiai ir išskirtiniai akmens dirbiniai.

Neseniai Lietuvoje siautėjusi ekonominė krizė šiandien jau beveik užmiršta –lietuviai nebelaukia, kol tradicinis medinis kryžius praras savo estetinę pusę (anksčiau tokie kryžiai stovėdavo kelis metus ar ilgiau), ir ieško originalių sprendimų artimųjų atminimui. Nors standartinė antkapio kaina siekia apie 2–3 tūkstančius eurų, vis dažniau pasitaiko ir itin įspūdingų sumų. Iš kitos pusės, negalima paneigti tokio pasirinkimo privalumų – prabangus antkapis atrodo stilingai, yra ilgaamžis ir daugybę metų nepraranda savo estetinės išvaizdos. Antkapio kainą lemia tam tikri atskiri kokybės rodikliai – pasirinktas akmuo, jo apdirbimo technologijos, antkapio dizainas ir dydis.

Antkapiai ir paminklai parodo ne tik šiuo metu kapinėse vyraujančią madą, bet ir ekonominę šalies būklę. Ilgą laiką sparčiai dygę kiniškos produkcijos paminklai šiandien prarado aktualumą. Visų pirma, šis pasirinkimas negali užtikrinti ilgalaikės eksploatacijos – jau po kelių metų blizgus paviršius praranda savo žvilgesį, ant paminklo esančios raidės tampa nebematomos, o akmuo pakeičia savo spalvą. Tiesa, tam tikrais atvejais minėtasis sprendimas vis dar gali užtikrinti gana produktyvius rezultatus, pvz., jei paminklas statomas mažiau saulėtoje vietoje (po medžiais), jo spalvos pakitimai bus ne tokie matomi. Natūraliai minėtoji problema nebus tokia aktuali, jei rinksitės įvairiaspalvį akmenį. Iš kitos pusės, lietuvių susidomėjimas prabangiais antkapiais rodo gerėjančias ekonomikos sąlygas ir didesnį dėmesį kokybei.

Prabangūs antkapiai gali skirtis tiek savo dydžiu, tiek formomis ir dizaino sprendimais. Pastaraisiais metais didžiausias dėmesys rodomas netaisyklingos formos antkapiams. Be to, neretai užsakomi minimalistinio dizaino ir nedideli paminklai, kurie tampa subtilios elegancijos išraiška. Paminklų gamintojai teigia, kad antkapiuose vis dar madinga išraižyti kryžių, angelo ar Dievo motinos atvaizdą.

Nepriklausomai nuo to, kokio dizaino, spalvos ir dydžio paminklą ketinate rinktis artimųjų atminimui, svarbiausia, ką turite padaryti – išsirinkti patikimą paminklų gamintoją ar pardavėją, kuris dirba tik su aukštos kokybės produkcija, išsiskiriančia ilgaamžiškumu ir nepriekaištinga estetika. Nors šis sprendimas reikalauja didesnių investicijų, būsite tikri, kad bėgant laikui akmuo išlaikys suplanuotus apdailos sprendimus, nepakeis spalvos ir nepradės trupėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *