Įdomūs faktai apie Kopenhagą

lėktuvo bilietai į KopenhagąKopenhaga yra vienas seniausių Europos miestų ir Danijos sostinė. Tai be jokios dvejonės vienas švariausių didmiesčių, kuriuos galima aplankyti. Tai pasaulinės klasės miestas, kurį puošia nuostabūs kanalai ir siauros gatvelės. Tačiau tai ne vien tai – yra ir didinga modernioji Kopenhagos pusė, kurioje iškilę verslo gigantai, verslo centrai.

Vien Kopenhagos pavadinimas turi savo gilią istoriją ir kilmę – danų kalba tai verstųsi “pirklių uostas”. Ir iš tiesų šia vieta iš žvejų kaimelio išaugo į didelį ir kosmopolitišką metropolį.

Kopenhaga yra laikoma laimingiausių žmonių miestu pasaulyje. Ištirta, kad iš visų pasaulio miestų būtent Kopenhagos gyventojai yra labiausiai patenkinti savo darbu, gyvenimu, santykiais.

Visi žino Šekspyro “Hamletą”, tačiau daugelis pamiršta tai atvykę į Kopenhagą. Šiame mieste yra Kronborgo pilis, laikoma garsiausiu Danijos statiniu. Tai į UNESCO sąrašą įtraukta pilis, kuri siejama su Hamleto veikėjo namais.

Būtent Kopenhagoje yra Tivoli Gardens – antras pagal senumą pasaulyje pramogų parkas. Tai Danijos populiariausias turistų lankomas objektas, kuriame be puikaus maisto kioskelių, gražių sodų yra it 720 m ilgio karuselė.

Knygų mylėtojams nusipirkti lėktuvo bilietą į Kopenhagą yra privaloma, nes čia gyveno Hans Christian Andersen ir per savo gyvenimą šiame mieste parašė daugelį savo pasakų.

Ne tik Amsterdamas garsėja dviračių populiarumu. Daugiau nei pusė Kopenhagos gyventojų į darbą ir iš jo keliauja dviračiais. Ir tuo mieste puikiai pasirūpinta, nes visose gatvėse yra dviratininkams idealiai pritaikytos dviračių juostos. Iki 2015 Danijos sostinė buvo užsibrėžusi tapti geriausiu pasaulyje miestu dviratininkams.

Taigi, Kopenhaga skamba kaip svajonių miestas linksmiems, pozityviems ir sveiką gyvenimo būdą mylintiems žmonėms. O jeigu čia ir nėra galimybės gyventi, visuomet galima pasirinkti pigų skrydį į Kopenhagą bent jau atostogoms. O jeigu norite pamatyti ir daugiau nuostabių Danijos miestų, keliauti pradėkite jau dabar. Kelionės į Daniją suteiks daugybę įspūdžių, kurie išliks jūsų atmintyje visam gyvenimui.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *