Internetinėje erdvėje galima rasti nemažai skirtingų būdų, kaip sutaupyti pinigų greitai. Šiame straipsnyje aptarsime kelis iš jų.
- Naudokite grynuosius pinigus, o ne banko korteles
Vienas iš geriausių (ir daugeliui labiausiai pasiteisinusių) būdų sutaupyti norimą sumą pinigų yra naudoti grynuosius pinigus vietoj mokėjimo kortelių. Taip yra todėl, kad mokėdami banko kortelėmis Jūs iš karto nepajusite, kiek pinigų išleidžiate bei kokia suma jums dar liko. Tuo tarpu mokėdami grynaisiais pinigais, juos turėsite savo rankose ir galėsite matyti, kokią dalį pinigų sumokate tam tikriems pirkiniams, todėl žmogiškasis instinktas jums greičiausiai lieps leisti kuo mažiau pinigų, kad neliktumėte be nieko. Turėdami grynuosius pinigus, žinosite, kam ir kada juos išleidžiate ir galėsite tam tikrą dalį jų atsidėti į taupyklę ir jų neliesti.
- Venkite ėjimų į restoranus, kavines ir kitų nebūtinų išlaidų
Jeigu Jūsų pagrindinis planas greitai surinkti 1000 eurų, taupymo laikotarpiui apsvarstykite galimybę laikinai vengti išėjimų į restoranus ar kavines, apsilankyti kino teatre ar penktadienio vakarą praleisti su draugais bare. Nors ir šios veiklos skamba patraukliai, jos labai skaudina jūsų piniginę. Pagalvokite, kad iš sumos, išleistos vieno apsilankymo prabangesniame restorane metu, galite nusipirkti maisto produktų, kurių galbūt užtektų visai savaitei ar netgi ilgiau. Norėdami papramogauti su draugais, namuose pasidarykite kino vakarą su rankų darbo picomis ir ši veikla ne tik kainuos žymiai daugiau, bet ir suartins jus.
- Atsisakykite nereikalingų mokamų prenumeratų
Jeigu esate užsisakę mokamas paslaugas, tokias kaip „Spotify Premium“ ar „Netflix“, pagalvokite, ar jos jums dabar yra reikalingos. Jeigu esate įsitikinę, kad kol taupysite pinigus galite išvengti ir be jų – atsisakykite prenumeratų. Pinigus, kuriuos išleistumėte prenumeratoms, galite atsidėti taupymui ir taip gerokai priartėti prie savo tikslo sutaupyti jums reikalingą pinigų sumą.
- Raskite būdą, kaip uždirbti daugiau pinigų
Daugelis žmonių tiki, kad norint turėti daugiau pinigų reikia ne juos taupyti, o ieškoti būdų, kaip uždirbti jų kuo daugiau. Žinoma, lengviausias būdas, jei yra tokai galimybė, dirbti viršvalandžius ar naktines pamainas, kadangi už juos yra mokama gerokai daugiau. Jei tokio pasirinkimo neturite, galite susirasti papildomą darbą ir taip padidinti savo pajamas. Jeigu nerandate papildomo darbo, kuris atitiktų jūsų lūkesčius ar turėtų tinkamą darbo laiką, galite tapti laisvai samdomu darbuotoju (angl. freelancer) ir siūlyti žmonėms savo paslaugas, priklausomai nuo Jūsų įgūdžių ir pomėgiu. Galbūt mokate programuoti, kurti internetines svetaines arba turite gerą akį žmonių fotografavimui? Visi šie įgūdžiai gali būti pelningi, tereikia mokėti jais pasinaudoti.
- Parduokite daiktus, kurių jums nebereikia
Šiais laikais savo nenaudojamų daiktų pardavimas yra labai populiarus dalykas ir tam padaryti yra nemažai platformų (skelbimai laikraščiuose, internetinės svetainės, pvz. skelbiu.lt ar grupės socialiniame tinkle „Facebook“). Parduodami daiktus (pvz. buitinė techniką, drabužius ir šiaip įvairius daiktus) jūs ne tik atsikratysite nereikalingais daiktais užimančiais vietą namuose, kurie galbūt atrodys labai vertingi kitiems žmonėms, bet ir uždirbsite pinigų, kuriuos galėsite atsidėti taupymui.
- Naudokite nuolaidų korteles
Daugelis prekybos centrų ir specializuotų parduotuvių turi savo lojalumo programas, siūlančias klientams nuolaidas ar kitokius specialius pasiūlymus. Naudodamiesi jais galite ne tik sutaupyti pinigų, pirkdami pigesnes prekes, bet kartais netgi atgauti dalį sumokėtų pinigų, kuriuos galėsite išleisti parduotuvėje kito apsipirkimo metu.
Nors ir pinigų taupymas neskamba kaip labai lengvas ir malonus užsiėmimas, susiradus Jums tinkamus būdus, tai galėsite padaryti be didelio vargo.