Nuo senų laikų, renkantis apatinį trikotažą, galioja trys pagrindiniai pasirinkimo kriterijai – tai amžius, figūra ir proga.
Amžius. Žinoma, kad ne viskas, kas tinka jaunoms merginoms, tiks ir vyresnio amžiaus moterims ar atvirkščiai. Jei jaunos merginos gali laisvai eksperimentuoti su spalvomis, raštais ir formomis, vyresnių moterų apatinis trikotažas turėtų būti kiek solidesnis. O jaunoms merginoms, norinčioms susikurti solidų įvaizdį, geriau vengti gausių nėrinių, plačių petnešėlių ir stambių susegimų, kurie visai nedera nei prie jauno kūno, nei prie jaunatviško būdo.
Figūra. Nors ir galioja tam tikri figūros standartai, kiekviena moteris turi unikalią figūrą. Pasitaiko, jog stambesnio sudėjimo moterys mano, jog seksualus apatinis trikotažas tinka tik lieknoms moterims, tačiau tai ne tiesa. Parinktas tinkamo dydžio apatinis trikotažas tikrai negadins jokios figūros. Svarbiausia, kad jis būtų patogus vilkėtų, nespaustų ar nebūtų per laisvas. Stipriai įsirėžę apatiniai drabužiai ne tik negražiai atrodo, tačiau ir kenkia sveikatai – stabdo kraujotaką. Todėl, prieš renkantis apatinius, reikėtų savikritiškai įvertinti savo matmenis. Puikiai atitinkantys drabužiai sukurs tobulą siluetą ir suteiks pasitikėjimo.
Proga. Tai, kas tinka kasdienai, nebūtinai gražiai atrodys prie vakarinės suknelės. Renkantis apatinius, visų pirma nereikia pasiduoti pirkimo ar nuolaidų manijai ir gerai apgalvoti, kokiai progai jie bus skirti. Prabangus apatinis trikotažas keistai atrodys po kasdieniais marškinėliais, o kūno spalvos liemenėlė nepapuoš jokio vakarinio drabužio.
Yra dar keli dalykai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti. Tai:
Patogumas. Todėl geriausia apatinius matuotis arba bent jau žinoti tikslų nešiojamą dydį. Net ir gražiausias apatinis trikotažas, jei nebus patogus, dulkės tolimiausiame komodos stalčiuje. Pasimatavus apatinius reikėtų pritūpti, pašokinėti, pasimuistyti ir įsitikinti, jog „viskas savo vietoje“. Kitu atveju apatiniai drabužiai tiesiog neleis laisvai judėti.
Audinys. Rekomenduojama rinktis kuo natūralesnius audinius: medvilnę, natūralų šilką, kurie būtų malonūs prie kūno ir nesukeltų prakaitavimo ar nepageidaujamų alerginių reakcijų. Sintetiniai audiniai tiks tik trumpalaikiam dėvėjimui.
Mada. Į ją visuomet verta atsižvelgti, nes sukuriami nauji modeliai, medžiagų deriniai gali pasirodyti kur kas patogesni bei dailesni, nei įprasti klasikiniai modeliai.
Apatinis trikotažas – tarsi antra oda, nejuntamai priglundanti ir leidžianti jaustis laisvai. Jei apatiniai patogūs, pritaikyti tam tikrai figūrai, amžiui ir progai, jie tikrai nesukels jokių nepatogumų. O, atsižvelgus į audinį ir mados tendencijas, galima sukurti ir netikėtų, naujų derinių.