Skandinaviško stiliaus baldai

virtuve2

Paprastumas, minimalizmas ir funkcionalumas – trys žodžiai, geriausiai apibūdinantys skandinavų sukurtą baldų dizainą. Šiaurės žmonės garsūs ne vien literatūriniai pasiekimais, tačiau ir visame pasaulyje pripažintu interjero skoniu. Suartėję su gamta, santūrūs, punktualūs, tolerantiški – visos šios savybės tinka Skandinavijos šalių gyventojams, ir jiems puikiai pavyko jas perkelti į savo namus. Apžvelkime, kambarys po kambario, kaip atrodo Skandinaviško dizaino interjeras ir baldai.

Miegamasis. Šiauriečiai tiki, jog miegamasis kambarys yra šventa poilsio zona. Ji turi būti švari, šviesi ir neperkrauta. Miegamajame, be lovos, spintos ir naktinio stalelio, daugiau negali būti nieko. Televizorius ar darbo stalas priklauso visai kitoms erdvėms, todėl jie tiesiog netinka šiai. Miegamasis kambarys privalo būti pats ramiausias visame name ar bute. Šviesa – taip pat svarbus faktorius. Be didelio lango, kuris užpildytų kambarį natūralia šviesa, dažnai pasirenkamos dvi nedidelės naktinės lempos ant nedidelių staliukų iš abiejų lovos pusių.

Virtuvė. Jai taip pat galioja minimalizmo ir švaros taisyklės, nors, rodos, šioje erdvėje palaikyti tvarką turėtų būti ypač sunku. Todėl Skandinaviško stiliaus virtuvės baldai sukonstruoti taip, kad būtų patogu juos valyti ir, esant reikalui, „užmaskuoti“. Daugelis dalių turi funkciją pasislėpti specialiai įrengtose sekcijose, kad virtuvė visuomet atrodytų kuo paprastesnė ir turinti daug erdvės. Virtuvės baldai – ypač kokybiški ir ilgaamžiai, nes skandinavai – pragmatiški žmonės. Virtuvės ilgaamžiškumas yra labai svarbus momentas visame skandinaviškų baldų pasaulyje.

Gyvenamasis kambarys. Šis kambarys skirtas šeimos susirinkimams ir svečių priėmimams, todėl jis turi būti didelis ir patogus. Čia šiauriečiai renkasi statyti plačią, patogią sofą pačiame centre, kurią suptų visi kiti baldai ir interjero detalės. Prie sienų dažniausiai stovi komodos ir lentynos, ant kurių statomos nuotraukos, knygos ir visi kiti niekučiai. Apšvietimas, kaip ir miegamajame, taip pat labai svarbus. Svetainėje kabo ne vien sietynai, tačiau kampuose ir ant visų stalų stovi bent po vieną lempą. Kartais gyvenamasis kambarys ir virtuvė yra viena patalpa, tačiau erdvės joje atskiriamos.

Vonia ir tualetas. Čia vyrauja balta spalva, maišyta su medienos detalėmis. Skandinavijos žmonės, kaip minėta, labai myli gamtą, todėl mediena vaidina svarbų vaidmenį jų interjere. Vonios bei tualeto kambariai dažniausiai būna atskirti, iškloti baltomis plytelėmis, papuošti lengvais gėlių akcentais.

Dar galima būtų paminėti ir sandėliuką, kuriame turi būti ideali tvarka. Viskas sudėta savose lentynėlėse, stalčiuose, pakabinta ant sienos. Labai svarbus ekologiškas ir energiją taupantis apšvietimas, todėl skandinaviško stiliaus baldai itin dera su naujausiomis apšvietimo technologijomis – LED lemputėmis. Tiek virtuvės, tiek gyvenamojo kambario baldai yra patvarūs ir kokybiški, tarnauja ilgai, todėl atitinkamai pritaikyta ir kaina – skandinaviški baldai laikomi brangesniais už kitų stilių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *