Kas skatina kurti verslą? Ar įmonės steigimas yra paties žmogaus noras, ar visuomenės primestų standartų įgyvendinimas? Kokios asmeninės savybės padeda vykdant verslą? Tai tik keli klausimai iš didžiulio klausimų aruodo.
Palankus (ar net palankiausias) sprendimas!
Įmonės steigimas – ilgo galvojimo rezultatas. Retai kada tai būna spontaniška. Nepaisant to, kad idėja, rodos, apgalvota, klaidų išvengti sunku. Todėl rekomenduojama kreiptis į įmonę, kuriai ši sritis yra kasdienis darbas. Verslas – ne tik pelno tikimybė. Tai ir teisiniai reikalai. Profesionalai žino daug ir stengiasi, kad viskas vyktų kuo palankiau. Profesionalams įmonės steigimas yra pažįstamas, jie padeda kryptingai žengti verslo link, todėl jūs išvengiate blaškymosi.
Įkurti įmonę lengvai ir greitai – svajonė, kuriai lemta žlugti? Šitoks mąstymas labai negatyvus. Jei supratote, kad laikas imtis verslo, bet nežinote, nuo ko pradėti, vertėtų kreiptis į specialistus. Nors ir reikės sumokėti, tai bus vertinga investicija.
„Nesikreipsiu pagalbos…“
Betgi kartais norisi viską daryti patiems. Tačiau juk verslas – tai nuolatinė komunikacija. Tiekėjai ir pardavėjai, interesantai ir pirkėjai… Turint įmonę reikia daug bendrauti su žmonėmis. Jei jau pirmame etape stengiamasi atsiriboti nuo kitų žmonių pagalbos, ar nebus verslo vykdymas pernelyg sudėtingas?
Nuo idėjos iki… kitos idėjos
Sakoma, bėdos po vieną nevaikšto. Performuluotume. Idėjos irgi ateina ne po vieną. Tikėtina, kad galvoje kirba ne viena, o dvi ar trys. Svarstote, kuri verčiausia dėmesio? Ar nusprendėte imtis kelių iškart? Kad ir kaip būtų, svarbu žinoti, jog koncentracija – privaloma. T. y. jei blaškysitės, jei eisite nuo vienos idėjos prie kitos, vėliau suprasite, kad nei vienai deramai neskiriate dėmesio.
Juk pasitaiko, kad ir asmeninius tikslus žmonės formuluoja lengvai, o kai pradeda jų siekti, suvokia pernelyg apsikrovę. Palyginkime A ir B sąrašą.
- 1. Šį mėnesį sutaupyti 150 Eur.
- Išsikuopti sandėliuką.
- Parašyti trims seniai matytiems draugams.
- Perskaityti tris knygas.
- Nuvykti į kokį nors dvarą.
- 1. Šį mėnesį išleisti ne daugiau kaip dešimtadalį atlyginimo.
- Idealiai susitvarkyti visus namus.
- Suorganizuoti klasės susitikimą.
- Perskaityti aštuonias knygas.
- Nuvykti į tris užsienio šalis.
Kaip manote, kuriam žmogui (A ar B) pasiseks įgyvendinti savo tikslus per mėnesį laiko? Tuo labiau jeigu asmuo A suformulavęs 10 tikslų, o B – 30? Dabar pagalvokite, kuriam labiau sektųsi verslo kūrimo procesas, jei A orientuotųsi į vieną tikslą (pavyzdžiui, į nuosavą kepyklėlę), o B laviruotų tarp kelių skirtingų. Atsakymas turbūt aiškus?
Lengviau ir greičiau
Kad ir koks gausus tas klausimų aruodas, kad ir kiek neaiškių dalykų yra, profesionalai žino, nuo ko pradėti, ką daryti ir ko nedaryti steigiant verslą. Taip svajonė įkurti įmonę įgyvendinama ir lengviau, ir greičiau. Tiesa, pirmiausia teks nuspręsti, kokioje srityje bandysite save realizuoti. O tada įmonės steigimas kuo puikiausiai paklūsta tiems, kurie teikia paslaugas (būsimoms) įmonėms.