Kaip pakeisti Windows 10 kalbą

Jūsų kompiuteris yra lietuvių kalba, bet jums patogiau būtų angliškai? O gal atvirkščiai? Windows 10 turi daugybės kalbų versijas, reikia tik jas pasikeisti. Kaip?

Pagalbos kreipėmės į kompiuterių tvarkymo pagalbos portalo Ugetfix.com redaktorius iš Lietuvos, kad jie paprastai ir aiškiai mums paaiškintų, kas ir kaip…

Kalbą pasikeisti galima gana paprastai.

1 žingsnis. Nueikite į Nustatymai (Settings)>Kalba, regionas, data (Speech, Region,date )>Kalbos (Languages).

2 žingsnis. Įtraukti kalbą. Paspauskite Įtraukti kalbą (Add language) mygtuką. Pamatysite daugybę kalbų. Pasirenkate norimą kalbą. Tada Windows turi atsisiųsti keletą atnaujinimų, kad kalbą būtų galima įjungti.

kalbos perjungimas

3 žingsnis. Kai kalba jau įdiegta, pasirinkite, kurią kalbą norite matyti, kaip pagrindinę. Kalba įsijungs po to, kai perkrausite kompiuterį.

Pakeitus kalbą pasikeičia ir klaviatūros kalbos prioritetai – rodoma pirma numatytoji kalba, o kitos – po jos.

Gali būti tokia situacija, kad kompiuteryje jau bus įdiegtos dvi kalbos, pavyzdžiui, lietuvių ir anglų. Jums reikia iš lietuvių pereiti prie anglų? Nebūtina išmesti lietuvių kalbos, reikia tik atsisiųsti anglišką kalbos paketą. Tai galima padaryti pasirinkus kalbą ir Parinktys (Options). Tada sistema paprašys atsisiųsti kalbos paketą. Jis yra apie 4 MB dydžio, tad siųsis kelias minutes priklausomai nuo interneto greičio. Kai kalbos paketas atsisiunčiamas, vėl reikia perkrauti kompiuterį, kad nustatymai būtų išsaugoti.

Klaviatūra įvedama per ten pat, tik nepadarykite lietuvių kalbos numatytaja, jei norite visko angliškai.

Paprastai dar reikia pridėti rusų kalbos klaviatūrą, tad pridėkite šalia lietuvių ir anglų rusų kalbą.

Jeigu norite naudotis Cortana paslaugomis, teks atsisiųsti anglų kalbos balso atpažinimo žodyną. Lietuviško tokio žodyno nėra, tad lietuviškai komandų balsu ištarti negalėsite. Rusų kalba tokia galimybė yra.

Windows 10 yra pakankamai paprasta naudotis, todėl meistro kviesti tokiai užduočiai tikrai nereikia. Be to internete pilna Youtube video, kurie aiškiai parodo, kaip keisti kalbą. Štai vienas jų:

Atminkite, kad kalba yra visada pakeičiama atgal, jei kas nepasisektų iš pirmo karto. Dabar tik reikia paskaityti instrukcijas ir pirmyn – tapkite savo kompiuterio meistrais patys.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *