Kas kiek laiko reikia kirpti šunį?

sunu maistasNegali būti ieškoma kompromisų tarp grožio, sveikatos ar praktiškumo. Gyvūnų plaukai kelia namuose nemažai netvarkos. Tad natūraliai kyla klausimas kaip su tuo susitvarkyti? Nemažai šunų šeimininkų klausia ar reikia ir kas kiek laiko kirpti savo keturkojį augintinį. Veterinarai sako, kad vieno atsakymo nėra, o šeimininkas situaciją turėtų vertinti pagal keturis pagrindinius faktorius.

Veislės standartas

Apie šunų kirpimą ir priežiūrą išsamiausią informaciją rasite vaislės standarte. Vis dėlto, nemažesnę reikšmę turi sunu maistas. Jeigu duodamas sunu maistas yra nekokybiškas, greičiausiai, kailis nežvilgės, bus sunkiau šukuojami. Atitinkamai, jeigu sunu maistas – kokybiškas, kailis bus švelnus ir kirpti reiks rečiau.

Augintinio maistas

Kaip ir žmonių plaukai, taip ir šunų kailis auga greitai jeigu kasdieninė mityba yra subalansuota ir visavertė. Klausite koks sausas sunu maistas geriausias? Geriausiai rekomenduoti galėtų veterinaras. Svarbu viena, rinktis pagal šuniuko amžių, veislę, gamintoją. Šiuo metu populiariausias: sunu maistas brit care, sunu maistas josera, sunu maistas royal canin, sunu maistas acana ir sausas sunu maistas super premium.

Vitaminai

Jeigu mityba nėra visavertė augintiniui papildomai reiktų gauti vitaminų. Vitaminų trūkumą išduoda nušiuręs kailis, dingęs kailo blizgumas. Pastebėjus šiuos simptomus būtina dešimt kartų pamatuoti ar sunu maistas pigiau yra iš tiesų pigiausias variantas. Gal geriau pirkti brangesnį maistą ir būti tikriems, kad augintinis gauna visų reikalingų medžiagų?

Pasitarkite su veterinaru, o prireikus ieškokite kur vyksta sunu maistas akcija.

Su kuo šukuoti

Vis dėlto, ne tik sunu maistas ir vitaminai daro įtaką augintinio kailiui. Nemažiau svarbus šampūnas, kuriuo plauname keturkojį, bei šukos.

Yra keturių tipų šukos ir jas pasirinkti reiktų pagal namie tripsenančio gyventojo veislę:

  • Šukos – tinka tik ilgaplaukiams gyvūnams. Pirmiausiai todėl, kad padeda iššukuoti kailį nuo pat šaknų galiukų.
  • Guminė pirštinė – tinkamiausia itin trumpų kailio plaukų savininkams. Guminė pirštinė ne tik masažuoja ir šukuoja, bet ir pašalina negyvus plaukus. Todėl sumažėja augintinio šėrimasis.
  • Veltinių pjaustytuvas – tai aštrus ir gana pavojingas agregatas. Jis naudojamas retais atvejais. Tarkim, ilgaplaukio kolio susivėlusiems koltūnams išpjaustyti, kuomet jų nepavyksta iššukuoti. Su šiuo prietaisėliu reiktų elgtis labai atsargiai, nes jis aštrus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *