Kas yra mašinos važiuoklė?

važiuoklėVažiuojant nelygiu paviršiumi už švelnesnį bei stabilesnį judėjimą yra atsakinga važiuoklė. Deja, būtent ji ir kenčia labiausiai, jeigu automobiliui tenka nuolat važinėti duobėta, nelygia kelio danga: netyčia įvažiavus į provėžas ar užtaikius į gilią duobę asfalte, gali ne tik kad sulūžti ratas, be ir pati važiuoklė. Visos važiuoklės dalys yra skirtos geresniam automobilio bei kelio sukibimui, padeda kitoms automobilio dalims atlaikyti smūgius, o keleiviui nejausti stiprių smūgių. Į važiuoklę tvirtinamas ne vienas mechanizmas. Pagrindinės automobilio važiuoklės dalys yra rėmas, pavara ir pakaba.

Prie važiuoklės rėmo tvirtinasi didžioji dalis automobilio dalių. Dėl šios priežasties jis turi pasižymėti tvirtumu, standumu bei nedideliu svoriu. Tam, kad sukamasis judesys būtų pakeistas į slenkamąjį, naudojama pavara. Ją sudaro priekinė bei galinė ašys, ant kurių tvirtinasi ratai ir padangos. Tad, kaip jau galima suprasti lengvųjų automobilių važiuoklės pavara yra ratinė.

Kiekviena važiuoklė turi savo žymėjimą, kuris parodo, kiek ratų iš viso turi automobilis ir keli iš jų yra varantieji. Todėl pamačius skaičius 4×2 reikia suprasti, kad automobilis turi 4 ratus, iš kurių 2 yra varantys. Didžiausią pravažumą turi transporto priemonės, kurių visi ratai yra varomi.

Važiuoklės pakaba sujungia automobilio kėbulą ir pavarą. Ši, kaip ir kitos važiuoklės dalys, atsakinga už komfortą važiuojant: ji sušvelnina dėl kelio nelygumų atsirandančius smūgius ir slopina kėbulo švytavimus. Važiuoklės pakabą sudaro dar keli svarbūs elementai: lingė, amortizatoriai, stabilizatoriai ir, jeigu bent vienas kuris nors lingės lakštas ar varžtas yra sulūžęs, su automobiliu važiuoti griežtai draudžiama. Važiuoklės pakabų gali būti kelių skirtingų tipų: linginė, spyruoklinė arba torsioninė (dažniausiai komplektuojama prancūziškuose automobiliuose).

Iš kur žinoti, kad mašinos važiuoklė yra sugedusi?

Apie kurios nors iš automobilio važiuoklės dalių gedimą dažniausiai praneša keisti garsai važiuojant. Reguliariai sekant, kokie garsai girdisi važiuojant įvairia kelio danga, galima nesunkiai identifikuoti gedimą ir užkirsti kelią rimtam automobilio remontui. Kiekvienas važiuojantis automobiliu turi klausyti, ar iš mašinos nesigirdi joks bildėjimas, cypimas, transporto priemonė nebarška. Tai taip pat atsispindi ir lenkimo ar posūkio metu: suvaldyti automobilį pasidaro sunkiau.

Taigi, vos pastebėjus pirmus keistus garsus ar pasikeitusį automobilio manievringumą – vykite pas meistrus ir atlikite mašinos apžiūrą. Dabar daugeli važiuoklės dalių su akcija parduodami mažesne kaina – įsigykite detales elektroninėse parduotuvėse. Važiuoklės dalys internetu bei sutaupyti. Taip pat galite dalis pirkti stacionariose parduotuvėse didžiuosiuose šalies miestruose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir pan.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *