Parketlentės – natūrali prabanga ir pasirinkimo laisvė

parketlentėsGrindys – tai ne spontaniškas vienos minutės pirkinys. Tai ne toks daiktas, kurį praėjus madai keistum kitu. Čia dizainas ir funkcionalumas po lygiai dalijasi plotą, o ilgalaikė perspektyva įgauna didelę reikšmę. Puikus tokių teiginių įrodymas yra parketlentės.

Žodis parketlentės sudarytas iš dviejų daiktavardžių (parketas + lentos). Pirmasis žodis turi stiprių konotacijų į prabangą, o antrasis suponuoja apie natūralumą. Galima teigti, jog suderinama tai, kas natūralu, su tuo, kad prabangu. Skamba viliojančiai, ar ne? Apskritai toks grindų dangos sprendimas atrodo itin patrauklus, tačiau renkantis svarbus ir realistiškumas. Todėl pirkėjai domisi įvairiais aspektais, tarp kurių yra gamintojas, kaina, matmenys, atspalviai.

Vardas

Pirmenybė teikiama prekės ženklui ar konkrečioms gaminių ypatybėms? Variantų pasitaiko visokių ir tai liudija, kokie skirtingi yra žmonių poreikiai ir nuostatos. Kas gali paskatinti įsigyti būtent tokio, o ne kitokio gamintojo parketlentes? Viena iš priežasčių – draugų rekomendacijos. Juk reklama iš lūpų į lūpas yra efektyvi, galinti pritraukti nemažą susidomėjimą. Ir jeigu jums pasakojama, kokios nuostabios  gamintojo X grindys, galite pajusti palankumą tam prekiniam ženklui. Jeigu tai išties kokybės sąvoką patvirtinantis vardas, reklama iš lūpų į lūpas padaro gerą darbą.

Pirmenybės teikimas konkrečiam prekės ženklui gali būti susijęs ir su asmenine patirtimi. Sodo namelyje išklojote gamintojo X grindis? Jos puikiai atrodo, nepriekaištingai funkcionuoja ir apskritai yra tobulos? Tuomet labai tikėtina, kad planuodami daryti buto remontą kreipsite dėmesį į to paties gamintojo produktus. Atsiranda tam tikras ryšys, pasitikėjimas.

Skaičiai

Svarbus kriterijus renkantis yra kaina. Ji aktuali tiek remontuojant būstą, tiek statant naują. Kuriuo atveju eurai atlieka didesnį vaidmenį? Sunku vienareikšmiškai atsakyti. Vieno kambario remontas pareikalauja gerokai mažiau išlaidų nei namo statymas. Be to, lietuviškas atlyginimas ir noras turėti naują būstą dažniausiai susijęs su paskolos ėmimu. Na, o tada, kai pasiskolinta iš banko, svarbu itin gerai viską apgalvoti, kad pinigai būtų naudojami tikslingai. Turi užtekti viskam, nuo grindų iki lubų.

Jei nusprendžiama atlikti kambario remontą, pinigų reikia mažiau nei statymui nuo pamatų. Bet tai irgi dažniausiai būna ilgai taupyta suma, kurios nesinori iššvaistyti. Todėl parketlentės ar bet kuri kita grindų danga perkama gerai viską apmąsčius ir galbūt prirašius kelis lapelius matematinių veiksmų.

Verta paminėti, jog skūpus moka du kartus, bet ne visada pats brangiausias daiktas teiks didžiausią malonumą. Todėl grindų srityje galioja aukso viduriuko principas, kai dėmesys sutelkiamas tiek į dangos ypatybes, tiek į kainą, tiek į kitas išlaidų dalis.

Kiti skaičiai

Renkantis parketlentes svarbūs ir kiti skaičiai. Ne tie, kurie žymi kainą, o tie, kurie nurodo ilgį, plotį bei storį. Dėmesio vertos yra trisluoksnės lentos, mat jos paprastai būna masyvesnės nei kitų rūšių parketlentės. Ilgis viršija du metrus, o plotis siekia keliolika–dvi dešimtis centimetrų. Storis – iki beveik 2 centimetrų. Koks pagrindinis privalumas? Dėl specialios konstrukcijos laikui bėgant nesusidaro tarpelių. Todėl grindys išlieka gražios ir maksimaliai funkcionalios.

Atspalviai

Parduotuvėse siūloma įvairių spalvų bei raštų parketlenčių, todėl kiekvienas pirkėjas gali išsirinkti tai, kas asmeniškai atrodo gražu ir derės prie interjero. Tamsesni, šviesesni variantai, tarp kurių nemažai tarpinių. Platų asortimentą galima argumentuoti labai paprastai – gamintojai, tiekėjai ir pardavėjai puikiai supranta, jog žmonių skoniai skiriasi, be to, patys turi savų pomėgių ir tam tikrų dizaino favoritų.

Natūralumas ir laisvė rinktis

Medinės grindys mėgstamos natūralumo šalininkų. Trisluoksnės ar kitokios parketlentės padeda harmonizuoti patalpą ir suponuoja apie gamtos sukurtą tvirtumą. O tada, kai žavintis natūralumas suderinamas su laisve rinktis, geriausio varianto atradimas garantuotas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *