Ne paslaptis, kad negendančios technikos tiesiog nėra, tačiau visiems norisi, kad įsigytas kompiuteris tarnautų, kuo ilgiau ir patikimiau. Taigi, natūralu, kad kiekvienam kyla klausimas, kokie nešiojamų kompiuterių modeliai genda dažniausiai, kuriems modeliams kompiuterių remontas Vilniuje ar kitame mieste bus tiesiog neišvengiamas likimas?
Pradėkime nuo to, kad kompiuterių modeliai, kurie dažniausiai praveria remonto serviso duris, nebūtinai yra prasčiausi ar labiausiai gendantys. Tiesiog tų modelių yra nuperkama daugiausiai, todėl visiškai natūralu, kad jų ir daugiau atnešama taisyti. Tad iš principo klausimas, kuris nešiojamas kompiuteris genda dažniausiai, nėra visiškai tikslus. Šioje vietoje būtų teisingiausia klausti, kokie gedimai yra būdingi vienam ar kitam kompiuteriui, nes kiekvieno gamintojo kompiuteriai turi savų silpnų vietų.
Asus: kokybiški ir patikimi kompiuteriai, kurie gali didžiuotis savo išties neprasta charakteristika, tačiau į kompiuterių taisymo servisus jie dažniausiai atkeliauja su išlūžusiais maitinimo lizdais.
Dell: šie kompiuteriai garsėja kaip labai kaistantys, o dėl to mažėja ir pačio kompiuterio darbo našumas.
Acer: tai vieni perkamiausių kompiuterių Lietuvoje. Visgi, jų populiarumui daugiausiai įtakos turi ne stulbinanti kokybė, o patraukli kaina. Kita vertus, specialistai teigia, kad už pakankamai nedidelę kainą galima įsigyti išties neblogą Acer kompiuterį. Viskas lyg ir puiku, jei ne trapus kompiuterių korpusas. Plastmasė, iš kurios yra gaminami kompiuterių korpusai, nepasižymi aukšta kokybe, todėl ilgainiui ji pradeda trupėti, lūžta lankstai bei kompiuterio jungtys. Tad kartais pasitaiko situacijų, kad Acer kompiuteriams nebegali padėti net ir profesionalus kompiuterių remontas Vilniuje ar kitame mieste.
Samsung: kompiuterių gamintojai daugiau daug dėmesio skiria dizainui, tačiau apie kokybę pamiršta. Daugelis Samsung nešiojamų kompiuterių turi silpnus lankstus, kai kuriems modeliams labai sunkiai keičiamos klaviatūros.
Lenovo: šie kompiuteriai yra retas svečias kompiuterių taisymo servisuose, nes Lietuvoje jų nuperkama išties nedaug. Didžiausias jų trūkumas – dažni pagrindinės plokštės gedimai.
HP: savo lauku vienas HP kompiuterių modelis masiškai gedo dėl broko pagrindinėje kompiuterio plokštėje, toks aplaidumas ilgam sugadino šios kompanijos reputaciją. Šiandien HP po truputį atsikovoja pozicijas kompiuterių rinkoje, tačiau gedimų pagrindinėje kompiuterio plokštėje vis dar pasitaiko.
Toshiba: apie šiuos kompiuterius daug kalbėti išties sudėtinga, nes jų Lietuvoje parduodama labai mažai. O tie, kurie yra parduodami, dažniausiai į kompiuterių remontą atkeliauja su pagrindinės plokštės gedimais.
MSI: daugelis šių kompiuterių modelių turi labai silpnus lankstus ir silpną aušinimo sistemą, paprasčiau tariant, labai dažnai genda kompiuterių aušinimo ventiliatoriai. Be to, yra ir dar viena problema – atsarginių detalių trūkumas, todėl šių kompiuterių remontas Vilniuje ar kitame mieste gali kainuoti brangiau ne tikitės.
Taigi, apibendrinant galima teigti, kad posakis: kokybė kainuoja, puikiai tinka ir kompiuteriams. Kita vertus, jei kompiuterį saugosite ir tinkamai prižiūrėsite, jis jums gali tarnauti labai ilgai.