NT ekspertė Aušra Mokrikienė apie gyvenimą sodų bendrijose: privalumai ir trūkumai

Aušra MokrikienėNuosavo namo įsigijimas – gana sunki, daug kantrybės ir žinių reikalaujanti užduotis. Nekilnojamojo turto brokerė Aušra Mokrikienė teigia, kad svarbiausias klausimas, į kurį turi atsakyti kiekvienas pirkėjas, – kur gyvenamasis namas bus statomas, t. y., ar pirkėjas nori gyventi mieste, priemiestyje ar užmiestyje. Itin dažnas pasirinkimas – gyvenimas sodų bendrijoje.

Ilgametę darbo patirtį turinti NT ekspertė Aušra Mokrikienė kalbėdama apie sodų bendrijos privalumus mini gryną orą ir ramybę. Paprastai sodai yra įkurti netoli didžiųjų miestų, yra apsupti miškų ir vandens telkinių. Čia gyvenančios šeimos vertina atotrūkį nuo miesto spūsčių, užteršto oro ir triukšmo. Kiekvienas sodo namelis turi nuosavą kiemą, kuriame galima ilsėtis po sunkios darbo dienos, mėgautis saule, įrengti žaidimų aikštelę vaikams ar prižiūrėti darželį – viskas priklauso nuo jūsų norų, galimybių ir poreikių. Sodų bendrijose gyvenančios šeimos vertina privatumą – aukšta tvora aptvertas kiemas apsaugo nuo aplinkinių žvilgsnių ir piktų kaimynų. Be to, galėsite pamiršti automobilio stovėjimo aikštelės rūpesčius.

Nors gyvenimas sode turi daugybę privalumų, Aušra Mokrikienė ragina nepamiršti įvertinti ir tamsiosios šio sprendimo pusės. Pirmiausia, sodai yra įsprausti į standartinį šešių arų sklypą, todėl mėgautis išskirtinai erdviu kiemu negalėsite. Patirsite sunkumų ir tuo atveju, jei norėsite mėgautis itin dideliu ir prabangiu namu. Be to, daugelis gyventojų nėra patenkinti prastais keliais – paprastai čia nėra asfaltuotų gatvių ir patogių šaligatvių. Minėtoji situacija kelia itin daug rūpesčių lyjant lietui arba atšalus orams. Negalima pamiršti ir prastesnių komforto sąlygų – kolektyvinius sodus gana retai pasiekia miesto kanalizacijos bei vandentiekio tinklai. Itin daug klausimų kelia ir saugumo faktorius. Gyvendami daugiabutyje esate nuolatos apsupti kaimynų, todėl išvažiavę į kelių dienų (ar kelių savaičių) kelionę, galėsite būti visiškai ramūs, kad jūsų būstas bus apsaugotas nuo ilgapirščių. Tuo tarpu gyvendami sode būsite priversti pagalvoti apie papildomą apsaugos sistemą.

NT ekspertė teigia, kad prieš priimant vieną ar kitą sprendimą, privalote racionaliai įvertinti ne tik savo, bet ir savo šeimos poreikius ir lūkesčius, pvz., gyvenimas sode gali sukelti sunkumų jūsų vaikams, t. y. galbūt mažiesiems bus sunku pasiekti mokyklą ar užklasinės veiklos užsiėmimų vietą. Gyvendami name būsite priversti galvoti ir apie papildomus lauko darbus, t. y. šiltuoju metų laiku turėsite pjauti žolę, atėjus žiemai – kasti sniegą ir valyti kelius. Be to, turėsite rūpintis ne tik namo interjeru, bet ir eksterjeru – perdažyti namo sienas, atnaujinti tvorą ir t. t.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *