Kuo skiriasi automobilių išperkamoji nuoma nuo lizingo?

Paskola už automobilį

Daugeliui iš mūsų automobilis reikalingas kasdien. Vieniems tai susisiekimo priemonė, kitiems darbo įrankis. Lietuvoje registruotų automobilių skaičius auga kasmet, tad nuolat plečiasi ir į vairuotojus orientuotos paslaugos. Pastebima, kad vis daugiau lietuvių ima žvalgytis į naujesnius automobilius. Todėl vis aktualesnė šalyje tampa automobilių išperkamoji nuoma. Tačiau daugelis vis dar nežino, kuo išperkamoji nuoma skiriasi nuo lizingo ir atvirkščiai.

Lizingas – ieškantiems alternatyvų

Tiek lizingas, tiek išperkamoji nuoma iš esmės yra pirkimas išsimokėtinai. Tačiau lizingas dažniausiai praverčia tais atvejais, kai ieškomas sprendimas, kaip įsigyti automobilį, tačiau neišleisti jam daug pinigų.

Ankščiau lizinguojami buvo tik nauji automobiliai, kurie parduodami tiesiai iš salono. Tačiau dabar jau kuris laikas lizingą galima gauti perkant automobilį iš bet kurio pardavėjo. Todėl galima sakyti, kad dažniau lizingas pasirenkamas kai įsigyjamo automobilio vertė nėra itin didelė. Lizingas dažniausiai trunka kelis metus, per kuriuos žmogus išmoka visą automobilio vertę ir automobilį pasilieka sau.

Be to, labai svarbu žinoti, kad lizingas, skirtingai nei automobilių išperkamoji nuoma, suteikiamas tik kredito davėjo, (pavyzdžiui, Paskola23.lt). Automobilį gali parduoti bet kuris pardavėjas, tačiau pirkėjas finansiškai įsipareigoja kredito davėjui. Šis iš karto atsiskaito su pirkėju ir dažniausiai įkeičia automobilį tol, kol nebus išmokėta visa lizingo suma.

Išperkamoji nuoma – siekiantiems geriausio

Tuo tarpu tais atvejais, kai ieškomas naujas ir kokybiškas automobilis, galima rinktis išperkamąją automobilio nuomą. Renkantis tokį sandorį už automobilį taip pat kiekvieną mėnesį mokėsite nustatytą įmoką, tačiau dažniausiai ši sutartis trunka trumpiau nei lizingas. Laikotarpį, kurio metu naudositės automobiliu, pasirenkate Jūs. Tačiau salonas dažniausiai siūlo išperkamosios nuomos sutartį, kuri trunka ne trumpiau nei 6 mėnesius. Po to galite apsispręsti, įsigyti automobilį, ar grąžinti jį bendrovei, o už nusidėvėjimo likutinę sumą išsirinkti naują transporto priemonę. Būtent tokia išperkamoji nuoma itin populiari įvairiose pasaulio šalyse, be to, įsitvirtina ir Lietuvoje.

Kitas svarbus aspektas, kuriuo skiriasi automobilių išperkamoji nuoma nuo lizingo, yra tai, kad šiuo sandorių klientas įsigyja dažniausiai visiškai naują automobilį. Be to, finansiniai santykiai klientą susieja ne su kredito bendrove, o su pardavėju. Dažniausiai išperkamosios nuomos sutartis pasirašoma tiesiogiai su automobilį parduodančiu salonu. Tai daug patogiau, jei sutarties laikotarpiu ketinate turėti ir daugiau finansinių įsipareigojimų, ir tuo pačiu nenorite sugadinti savo kredito istorijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *