Kuo skiriasi vartojimo paskola nuo vartojimo kredito kortelės?

kreditaiPats savaime kredito kortelės limito nustatymas dar nereiškia, kad klientui teikiama vartojimo paskola. Greičiau, tai paskolos lubos, kurias prireikus būtų galima gauti. Tačiau iki šiol apie kreditines korteles sklando labai daug mitų, jas dažnai sąmoningai arba ne painiojame su vartojimo paskolomis. Tad palyginkime kas patogiau?

Vartojimo kreditinė kortelė

Paprastai kreditai paskolos pervedamos į pareiškėjo asmeninę sąskaitą banke. Tuo tarpu kreditinė kortelė suteikia galimybę trumpam pasiskolinti pinigų, o vėliau panaudotą kredito dalį padengti savomis lėšomis. Tam nereikia sudaryti papildomų sutarčių, nėra vertinamas asmens kreditingumo reitingas kaskart norint disponuoti kortelėje saldžiai laukiančiais pinigais. Limitas nustatomas pagal asmens pajamų dydį. Didžiausias privalumas, kad tai kreditai be registracijos mokesčio.

Tačiau tokie kreditai teikiami su milžiniškomis, praktiškai kosminėmis, palūkanomis. Todėl žmonėms, turintiems problemų su atsakomybe ir disciplina, jie yra toks pat pavojingas reikalas kaip ir greiti kreditai. Galiausiai prarasta savikontrolė baigiasi kiekvieną mėnesį „dengiamomis” palūkanomis, taip ir negrąžinant panaudotos kredito dalies. Nepaisant to, kad  kortelių ir pasiūlymų yra gausu, tokie kreditai bedarbiams nėra suteikiami. Tačiau jeigu kortele pasirūpinsite iš anksto, juodą, darbo praradimo dieną, joje esančiomis lėšomis galėsite disponuoti be apribojimų.

Vartojimo paskola

Vartojimo kreditai suteikiami asmeniui prieš tai įvertinus jo kreditingumą, turimus įsipareigojimus ir prašomos paskolos sumą. Šiuolaikinės technologijos ir ženkliai padidėjusi, bei kasmet vis labiau besiplečianti, rinka leidžia tai padaryti nuotoliniu būdu. Taip vartojimo kreditai internetu gali būti suteikiami per kelias minutes nuo paraiškos patvirtinimo.

Didžiausi privalumai, kad lyginant su kreditinių kortelių palūkanomis, tai yra laikomi pigūs kreditai, kurių gavėjams taikomos įvairios akcijos ir lojalumą skatinančios programos. Tarkim, vartojimo kreditai su atidėtu mokėjimu, pirmas kreditas nemokamai teikiamas, t.y. su nulinėmis palūkanomis.

Didžiausi minusai, kad kaskart tenka vis iš naujo pildyti paskolos paraišką. Kas kartą vertinamas asmens kreditingumas. Todėl sms kreditas tik išimtinais atvejais yra suteikiamas asmenims, kurie neturi pastovių pajamų. Dar daugiau, tokie kreditai suteikiami gavus sutuoktinio patvirtinimą ir tam tikrais atvejais, jo turimi įsiskolinimai gali turėti įtakos neigiamo paskolos atsakymo gavimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *